100% użycie dysku

Gdy gram np. w gta v i wykonuje tam jakis ruch to uzycie dysku podnosi sie do 100% w kilka sekund, a gra sie cala zacina, gdy minimalizuje grę to jest około 5% gdy zaś ją włączam to znowu 100% gdy zrobię jakiś ruch. Jak to mogę naprawic? https://www.youtube.com/watch?v=TZrxKc8DRxQ&feature=youtu.be

1 polubienie

Zauważ, że praktycznie masz zajętą całą pamięć RAM. Prawdopodobnie system podczas gry musi korzystać z pliku wymiany więc często odwołuję się do dysku by odczytać/zapisać potrzebne informacje z pliku wymiany.

wiem, wymagania minimalne gry to:4gb ostatatnio mialem tylko 4gb i było zupełnie to samo dokupilem 4gb i mam 8gb i dalej jest zajete 90% nawet jak wylącze wszystko oprocz gry

Więc coś siedzi w systemie co zjada ci pamięć. Więc mniej więcej znasz przyczynę i gdzie szukać problemu. Wyłącz grę i sprawdź w menadżerze zadań jaka aplikacja/proces zabiera najwięcej zasobów. Po znalezieniu winnego (lub winnych) problem powinien ustąpić.
Jeżeli używasz jakiegoś antywirusa wyłącz go i sprawdź jak gra będzie działać bez niego.

jak wyłączam grę to jest z 25% uzycia ramu ale w menadzerze zadań nic nie ma o tym co tyle zabiera. Jedynie co mam to windows Defender

Jaka karta graficzna i jakie detale? Zrób HD Tune dysku, ale zgaduję, że problem jest banalny. Karta ma mało VRAM, tekstury ustawiasz relatywnie wydoko, RAM nie masz dużo i przy gwałtownym obrocie zarówno procek, jak i GPU domaga się nowych danych. Jak masz SSD przenieś gre na próbę i powiedz na ile pomogło.

Zgrywaj pliki na drugi dysk. Powtórz test z LiveCD (lub u znajomego na desktopie jako dysk NIE-systemowy). Ten dysk wygląda na TRUPA. :wink:

1 polubienie