100% użycie procesora system się wiesza

Witam,
Posiadam laptopa, procesor AMD Turion P520 Dual-Core 2.30 GHz, Ram 2x 4GB DDR3 1600MHz, system oryginalny Windows 7 Ultimate x64 SP1, problem polega na tym że cały czas wskazuje użycie procesora 100% a sam procesor pracuje z prędkością 782MHz, system bardzo się zawiesza, wydajność w opcjach zasilania ustawiałem na Zrównoważony / Wysoka wydajność ale nic to nie dało.
Od kilku dni mam taki problem, wcześniej system działał prawidłowo bez zawieszeń, aż do czasu gdy się zawiesił, i co ciekawe na każdym laptopie HP który miałem i instalowałem ten system z płyty to miałem ten problem, może mieć to jakiś związek z tą płytą?
Pozdrawiam.

Na pewno sprawdź temperatury procesora, czy nie przegrzewa się. Możesz wykorzystać np. HWMonitor czy Core Temp.

Prędzej problem z aktywatorem. Tylko pierwszy laptop HP z tym systemem, to mogło być, że system działał bezproblemowo. W następnych HP ten sam system nie da się zainstalować, bo laptopy mają OEM. A z aktywatorem, to zawsze będą takie systemowe sprawy, że prawidłowo nie zadziałają. Piszę w rozumieniu, że instalujesz czysty system bez crapware HP, bo gdybyś wrzucał ten sam system ze sterownikami od pierwszego HP, to każdy następny laptop ma zawsze inną konfigurację sprzętową i inne stery, chyba, że kupowałeś wciąż ten sam model. W takim przypadku konflikt ze sterownikami byłby zrozumiały.

Nikt nawet nie wymyśli, jak Ci pomóc.

@Longhorn2009
Screen z temperaturą

 

@Bogdan_G
Z aktywatorem?
Nie używam jego, mam key.
Tak instaluje system Windows 7 Ultimate x64 SP1 z oryginalnej płyty, system kupiony w sklepie, nie jest to żadna wersja crapware HP, jakbym miał inny model HP to wiadomo że każdy model ma inne sterowniki:).

Temp.png

W takim razie powiedz tylko, czy stery masz dedykowane do konkretnego modelu HP od HP drivers, czy sterowniki wyszukuje Ci jakiś program? Według mnie, to system na płycie jest w porządku, bo inaczej byłyby kwiatki podczas instalowania, czy po zainstalowaniu systemu. Gdy jest dobrze, a potem coś się psuje, to jakiś konflikt się powtarza. Miałem 12  grudnia temat, że ktoś nawet przeinstalowywał system  i za każdym razem dawał “najnowsze stery”. No i miał bluescreeny IRQL NOT LESS OR EQUAL, - tzn za chiny mu nie wychodziło. Okazało się jednak, że dał się namówić na dedykowane sterowniki od producenta sprzętu, - do grafiki wyszło, że na starsze stery, niż te, co miał od producenta karty. Wczoraj napisał, że od 12 grudnia nie było jakiegokolwiek bluescreena.

 

Nie jestem zielony w temacie :slight_smile:
Oczywiście że mam sterowniki konkretne pod model laptopa, ja takiego problemu opisywanego przez ciebie z bluescreen nie mam, w ogóle nie miałem na tym systemie bluescreen.

W takim razie trzeba znaleźć, jaki to proces i jaki konkretnie moduł procesu obciąża niemiłosiernie CPU. Do tego może być program system explorer, nawet portable. http://www.dobreprogramy.pl/System-Explorer,Program,Windows,30381.html

 

Ok, no to podaje screeny wykresów z tego programu.

Lightscreen niby duże zużycie procka ale pewnie to w momencie robienia screena stąd taka wartość. Wrzuć jeszcze screena z HDTune zakładka Health.

@mrFreeze

Wysokie użycie procka z aplikacji Lightscreen to się zgadza.

Screeny.

 

 

 

Wartości jakieś nierealne dla pewności daj jeszcze screena z CrystalDiskInfo . W programie przełącz: Funkcje> Advanced Feature> Wartość Raw> 10[DEC]

Czemu tak sądzisz ze są jakieś nierealne?
Myślę ze program dobrze wskazuje parametry.
Screeny z CrystalDiskInfo.

 

Jak możesz to sprawdź mi jeszcze ten drugi dysk.

 

 

Wartość RAW 05 jakieś miliardy więc nierealne ale nieważne ten dysk nadaje się na złom. Ten dysk 500GB widać, że ma już troszkę za sobą ale praktycznie nie ma się do czego przyczepić.