100% wykorzytsania CPU przy włączaniu nowych procesów

Witam !

Od tygodnia mam problem z funkcjonowaniem mojego PC-ta z zainstalowanym systemem Windows XP Professional. Objawia się to nadmiernym obciążeniem CPU (100%) przy uruchamianiu jakiegokolwiek programu (czy procesu).

Pierwotnie CPU był cały czas obciążony w 100% zaraz po uruchomieniu systemu, przez jeden z procesów „svchost.exe”, odpowiedzialny m.in. za obsługę usługi Automatycznej Aktualizacji Windows’a (Automatic Updates). Po zatrzymaniu tej usługi zniknęło obciążenie CPU przez ten proces „svchost.exe”, jednak pozostał problem z nadmiernym obciążeniem podczas uruchamiania aplikacji (np. przy otwieraniu Firefoxa, czy nawet przy próbie otwarcia jakiegokolwiek folderu). Żadne wykonane przeze mnie operacje, przy pomocy takich narzędzi jak CCleaner, FixIt, skanery antywirusowe – nic nie dały. Nie wykryto żadnych wirusów, ani złośliwych programów. Skanowanie komputera z płyty CD z programem antywirusowym, bez uruchamiania systemu – nie wykryło żadnych zagrożeń. Nie wykryłem również nadmiernego nagrzewania się CPU (temp. max do 45°C), ani nieprawidłowych napięć zasilających.

Wykonałem skanowanie za pomocą OTL i w załączeniu podaję raporty z tego skanowania. Może uda się komuś pomóc w rozwiązaniu mojego problemu.

Raport OTL:

http://wklej.to/Wjlti

Raport Extras:

http://wklej.to/tfT6b

Proszę o fachową pomoc

valesian , proszę nie podpinać się pod cudze wątki. Jeśli masz problem - załóż nowy temat. Ze względu na niedawną rejestrację, zamiast do kosza, wydzielam. Wydzielone z: viewtopic.php?f=13&t=415112

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstaluj Spybot - Search & Destroy,Advanced SystemCare 7,Akamai NetSession Interface Service,Akamai NetSession Interface.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Dziękuję za poradę.

Wykonałem wszystko jak należy i nastąpiła wyraźna poprawa.

Pozostał jednak problem ze 100% obciążeniem CPU przez proces “svchost.exe”. Kiedy tylko uruchomię usługę “Windows Update” - nic już nie da się praktycznie robić na PC, gdyż ten proces zamula wszystko.

Pozdrawiam

Hej,

A czy jak odczekasz kilkanaście minut, to usługa wykryje poprawki? Jeśli tak, zainstaluj. Po tej czynności proces już nie powinien tak mocno obciążać czasu procesora - oczywiście do czasu wydania kolejnych poprawek przez MS.

Pozdrawiam,

Dimatheus