100% zużycia dysku Windows 8.1 (Dell Inspiron 15)

Witam

było już kilka takich tematów, jednak każdy chyba trzeba traktować indywidualnie, ponieważ próbowałem kilku rad znalezionych w internecie i nie pomogło.

Generalnie problem polega na tym, że od samego początku jest problem ze zużyciem dysku w tym laptopie. Wczoraj postanowiłem przeinstalować system, dysk nadal pracuje na 100%.

Z tego co zauważyłem, zwykle najwięcej zużywają takie procesy jak:

  • system

  • hosty usługi (usługa lokalna 3; usługa lokalna 7)

 

Zgodnie z radami na forum, wyłączyłem indeksowanie plików, a także wstępne ładowanie do pamięci. nic to jednak nie dało, obciążenie dysku generalnie cały czas się waha, od kilku procent do 100. przy wyłączonych programach.

 

Przeczytałem gdzieś o raporcie z Aidy, wrzucam taki ogólny:

http://wklej.to/4eE2C

 

pozdrawiam

 

Pokaż okno procesów

 

od zakupu lapka?

 

Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

standard w windows 8.1. po kilu uruchomieniach (ew. zostaw komputer na kilka godzin z włączonym internetem) powinno wrócić do normy. dzieje się tak bo nasz kochany windows w tle, bez żadnej naszej wiedzy ściąga sterowniki przez windows update i aktualizuje pełno danych. tak jak wspominałem. po jednym-dwóch dniach powinno wszystko wrócić do normy. nie zapomnij tez o instalacji wszystkich sterowników dostarczonych przez producenta.

http://ifotos.pl/zobacz/zrzut1png_wanxpsr.png

http://ifotos.pl/zobacz/zrzut2png_wanxpsn.png

http://ifotos.pl/zobacz/zrzutekra_wanxpsa.png

Moja propozycja jest taka, pobierz wszystkie aktualizacje systemu,następnie wyłącz -http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/turn-automatic-updating-on-off#turn-automatic-updating-on-off=windows-8

sprawdzaj raz na tydzień i ponownie wyłącz.

 

Dysk OK

MacGregor na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).