100% zużycia procesora przez Operę

używam Opery, jednak jestem teraz zmuszona pracować na firefoksie, gdyż Opera zużywa 100% procesora i komputer baaardzo spowalnia. Wiem, że może to być spowodowane wadliwą wersją FlashPlayera itp. ale ściągam takie wtyczki tylko z pewnych stron. Co można z tym zrobić?

Na początek, aby wykluczyć działanie niepożądanych gości należy przeskanować komputer za pomocą Spyware Doctor Starter Edition, Trojan Remover oraz Kaspersky Online Scanner

ja dzisiaj miałem taki sam problem tylko że w firefoxie a pomógł mi tylko restart kompa

po pierwsze. dr web nic nie znalazł

po drugie. jakby chodziło o restart kompa, nie zakładałabym tematu.

jaka liczba otwartych kart? jaki sprzęt?

ile kart jest otwartych to jest nieważne.

maszyna :

Micro-star MS-7412, Phoenix-AwardBios v.6, AMD Sempron 3000+, MMX, 3DNow, 1.8GHz, 512 MB Ram, DirectX9.0, ATI Radeon 9200 PRO AGP

Vinyl AC’97 Audio

nie powinno być problemów. Jaka wersja opery?

Jaką masz wersję wtyczki? System, wersja Opery?

opera:plugins

Przejdź pod ten adres i sprawdź czy nie masz zdublowanej wtyczki NPSWF32.dll. Ma być tylko jeden namiar, najlepiej ten z \system32 (dla XP). Jeśli jest więcej, trzeba wyedytować Plugin Path.

opera:config#UserPrefs|PluginPath

Przechodzisz pod adres i edytujesz ścieżkę do wtyczek, ma zostać tylko namiar na katalog Opery np.

C:\Program Files\Opera\program\plugins

Na dole sekcji klikasz Zapisz i restartujesz Operę.

Podaj adresy stron na których to występuje.

wtyczka jest jedna. tylko i wyłącznie w tym folderze C:\Program Files\Opera\Program\Plugins\NPSWF32.dll

no tak, czyli nie ma rozwiązania mojego problemu.

jaka wersja opery? bo mi się takie coś działo w wersji 9.50 i 9.51 i dopiero od wersji 9.52 działa wszystko bez problemu

Miałem to samo. Opera mi się uruchomiła ale nie mogłem nic zrobić. okazało się że wystaczy usunąć katalogi opera z ukrytych folderów : Documents end settings:user: Dane aplikacji oraz Documents end settings:user:ustawienia lokalne:dane aplikacji. u mnie zadziałało i opera chodzi jak nowa. W razie czego proszę o kontakt na maila :slight_smile:

patrzę, że bawimy sie w archeologię. Co do problemu to tak na przyszłość: wystarczy usunąć plik global.dat z katalogu Opery. To powinno rozwiazać problem