100% zużycie dysku w menadżerze zadań

Witam, mam dość dziwny problem z laptopem.

Dysk został całkowicie sformatowany, po czym zainstalowałem na nim windowsa 10. Jednak po starcie systemu, czasami laptop całkowicie się zawiesza. Po resecie zazwyczaj włącza się normalnie, ale w menedżerze zadań zużycie dysku jest cały czas na 100%. Próbowałem już różnych metod, które znajdowałem w internecie, ale problem nadal występuje. Najlepsze jest to, że dosłownie żaden proces nie zajmuje więcej, niż 0,1 MB/s pod zakładką dysk, a mimo to zużycie cały czas wynosi 99-100%. Szczerze mówiąc nie mam już pomysłu, jak to zrobić. Formatowanie ponowne nic nie dawało, robiłem to trzy razy i za każdym razem problem występuje.

Możesz wrzucić screen z CrystalDisk Info lub HD Tune Pro zakładka Health. Może dysk ma już badsektory.

Tak to wygląda.

http://forum.pclab.pl/topic/632921-Co-jest-winą-C7-Ultra-DMA-CRC-Error-Count-na-KAŻDYM-HDD/

W Windows 10 to nagminny objaw…Poczekaj aż uruchomią się wszystkie procesy…i wtedy uruchom Menadżera zadań.

No dobra, wchodzę w ten link, ale za bardzo nie wiem, co mam robić dalej. Piszą tam, że wina może leżeć po stronie kabla, ale pomimo odpiętego kabla, zużycie dysku jest nadal takie samo. Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić, co konkretnie jest przyczyną i jak tę usterkę usunąć?

Chwila, właśnie zobaczyłem, i po odpięciu zasilacza rzeczywiście zużycie dysku spadło (nie od razu). Odczekałem chwilę i podpiąłem ponownie kabel - zużycie nie wzrasta. Teraz uruchomiłem ponownie komputer z podpiętym kablem zasilacza i problem tak jakby w magiczny sposób zniknął. Mimo to jednak wolę nie ryzykować, najlepiej będzie po prostu kupić nowy zasilacz. Dzięki za pomoc.

Przy windows 10 i nie tylko ;p te problemy czesto powoduje windows update/search/defender/diagnostyki/rozwiazywania problemów i kopii zapasowej… Lub usługa wstępnego ładowania do pamieci. Może to być np jeszcze wina AV secureaplus np jest bardzo lekki :slight_smile:

dws lite bym zastosował i O&O ShutUp 10 :slight_smile:
https://www.oo-software.com/en/shutup10

I wiadomo ogarnołbym jeszcze cały soft co nie potrzebnie działa w tle i uruchamia się przy starcie
Dobrym rozwiązaniem również jest hibernacja bo masz dużo szybciej pc gotowy do pracy.

Dla pewności zrobiłbym Skan MBAM i adwcleaner i secureaplus :slight_smile: