100% zużycie pamięci ram

Witam.

Wczoraj pojawił się u mnie poważny problem. Po włączeniu komputera (puplit) moja pamięć ram (8gb, ddr3) rośnie do 100% wykorzystywania po czym laptop się zawiesza i potrzebny jest reset. W ciągu ostatnich 24 godzin nic nowego nie instalowałem, posiadam Avasta. Nie mogę włączyć monitora zasobów. W trybie awaryjnym pamięć ram jest wykorzystywana normalnie. Nie bardzo wiem co robić. Co może być przyczyną? Jak “wyleczyć” lapka? Jakieś pomysły? Z góry dzięki. Pozdrawiam

Wszystko na to wskazuje, że zainstalował Ci się jakiś robak. Sprawdź w menadżerze urządzeń procesy. Czy jest jakiś który zużywa dużo CPU. 

Nie ma żadnej aplikacji, która zjada mi dość dużo CPU. Najwięcej zjada mi Menadżer Zadań Windows.

W tym samym managerze zadań możesz podejrzeć też pamięć (jak nie widać, to menu widok -> wybierz kolumny). Jeżeli chwilowo spada i nie zdążysz zauważyć, to dodaj też zużycie szczytowe.

 

Naprawiłem ten problem instalujac jakiś program do likwidowania “robaków” ale :slight_smile: teraz mam czarny ekran i nie widze nic na pulpicie oprocz myszki. Moge nią ruszac, dawac ctrl alt del, nawet pokazuje mi sie okno menadżera zadań windows ale ekran nadal jest czarny…

A proces explorer(.exe) działa? Jak nie, to z zakładki aplikacje daj nowe zadanie -> explorer.exe

Tak, explorer.exe działa

Wygąda jakby przy starcie/logowaniu wgrywał syfa. Sprawdź czy wartośc klucza : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Shell  to “po prostu” explorer.exe, czy jest tam jeszcze ścieżka - niektóre trojanny potrafią tu troche pomieszać.

 

 

 

 

 

Przeskanowałem kompa http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html tym programem znalazło trochę robaczków po czym usunąłem i na razie wszystko wyglada dobrze. Zobaczymy po kolejnym skanie.

Cześć,

Hej dzięki bardzo za pomoc :slight_smile: Z konta mojego korzystał brat i póki mu działa to leniowi się po prostu nie chce :smiley: Jeszcze raz dziękuje