100% zużycie procesora

Mam pewien problem z procesorem a więc czasem zużywa się w 100% mój procek do intel pentium D

Sprawdź w menedżerze zadań, który proces powoduje takie anomalie.

mozilla firefox xD

Zmień przeglądarkę, a tak poważnie - spróbuj ją zaktualizować lub/ i usunąć zbędne rozszerzenia - być może jedno z nich powoduje problem.

Wykonaj -Reset FF

Jak dalej będzie tak samo to podaj logi-KLIK i zaczekaj na specjalistę od logów

Może to wina procesora ?

procesor jest zużyty…

:wink:

Podejrzewam za dużo dodatków w tym Lisku / za dużo otwartych na raz kart z odpowiednią zasobożerną treścią typu flash + ubogość w pamięć ram

kart mam otwarte dwie lub trzy a ram mam 3GB. Czy to może być wina zasilacza?

Nie, daj screena dodatków i rozszerzen. Może masz tam coś “ciężkiego”.

Spróbuj też wyłączyć jave lub flasha. Może masz jakąś ich felerną wersję co zjada ci procesor. Jeśli to one powodują spowolnienie to może zaktualizuj je.

Wtyczki są aktualne

Zmień Flash na Nigdy nie aktywuj i zobacz jak jest teraz.

Dalej jest tak samo. Jeszcze mam jeden problem, a więc długo wyszukuje mi aktualizacje

Sprawdzałeś wszystkie rozwiązania podane w tym temacie? W kwestii długiego wyszukiwania aktualizacji to nic nadzwyczajnego. Od jakiegoś czasu na systemach starszych niż Windows 10 wyszukiwanie trwa nieporównywalnie dłużej niż kiedyś.

Tak sprawdzałem :smiley: może wiatrak ma za mało mocy i trzeba go podkręcić? Mam inny zasilacz niż powinien być w tym kompie

Daj spokój z tym zasilaczem i z wiatrakiem. Ani jedno ani drugie nie sprawi, że procesor zacznie ci chodzić szybciej niż 100%

a jeśli bym wymienił procesor na inny ?

To wymień i powiedz czy pomogło. Jeśli nie to kupisz nowy komputer?

Sam również korzystam z Firefoxa (który ma aż 20 wtyczek i 6 rozszerzeń) na komputerze z Pentium D i nie mam problemów z 100% wykorzystaniem jego mocy przy otwartych 3 kartach. Tym bardziej jeśli wyłączyłeś flasha i problem nie ustąpił.

telewizjada.net, facebook.com i youtube

Sprawdziłem te strony i na moim Pentium D użycie skacze między 30-60, czasem dobije do 70%.

Masz odpaloną tylko przeglądarkę? czy również  GG