100st na procku amd

Witam, mianowicie od pewnego czasu mam problem. Zaczne od początku.

 

Problem polega na jego temperaturze, wcześniej się tym jakoś niespecjalnie interesowałem, ale od jakiegoś czasu moją uwage zwrócił wentylator który pracuje na max obrotach przez praktycznie cały czas, sama obudowa gorąca też, więc postanowiłem sprawdzić temperature. 

Zawsze przy czyszczeniu zaleca się równocześnie wymieniać pastę na procku i tez to zrób :stuck_out_tongue:

 

Więc rozkręcasz go czyścisz wentylator oraz wylot powietrza przy którym pewnie jest ściana kurzu jak znam życie następnie wymiana pasty :slight_smile:

Hej,

 

Przy tak przegrzanym procesorze, wymiana pasty czeka Cię tak, czy inaczej. Po takim nagrzaniu generalnie ona już nie spełnia za bardzo swojej funkcji.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Uważaj z tymi temperaturami. Miałem laptopik Compaq z procesorem mobilnym AMD Turion 64 2x1.9 GHz. Zaczął się grzać, zacząłem grzebać - skończyło się to rozpuszczeniem graficznego chipu i laptopem na złom. W moim przypadku chip graficzny nie był posmarowany pastą a stykał się z radiatorem jakimś rodzajem materiału gąbkopodonego.

Wymiana pasty na takich maleństwach mobilnych to ciężka sprawa. Trzeba być sporo bardziej ostrożnym niż przy desktopie, szczególnie podczas rozkręcania obudowy. Poza tym trzeba racjonalnie podejść do możliwości takich zabawek. Do gier on raczej się nie nadaje, chyba że pasjans.

Jasne że do gier się nie nadaje, ale jeżeli przeglądam internet i włączę jakiś odtwarzacz muzyki a biurko pod laptopem jest na skraju zapalenia to chyba coś nie tak :D 

W każdym razie, zaraz go rozkręcam i wymieniam pastę. Oczywiście napisze jak się zmieniła temperatura, coby dla potomnych była jakaś informacja ;D

Dodane

Pasta na procesorze i termopad na grafice wymieniony, na radiatorze spoooory dywanik z kurzu i włosów :smiley: Temperatura w spoczynku 50st. :slight_smile: A praca jest cichutka jak by był nowy :slight_smile:

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus