1024 kbps

(Ogar3000) #1

Witam,

posiadam internet radiowy z tej firmy:

http://danex.biz.pl/index.php?strona=oferta

i chciałbym się dowiedzieć jaki ja powinienem mięć transfer przy pobieraniu pliku w ofercie Standard?

bo mam ustawione 30 KB/s

ile 1mbps = ?

(Cedar) #2

Nie mbps tylko Mbps.

"M" - czyli "mega" - milion, "k" czyli "kilo" - tysiąc.

1024 kbps to 1 Mbps

(Ogar3000) #3

noo wlasnie a uslugodawca mowi ze musi byc 30KB/s... ;/

KB/s a nie kB/s

(Drobok) #4

Prawidłowy zapis to kB/s ;p

Może chodzi ci o upload ? Wg oferty usługodawcy właśnie taki powinieneś mieć ;]

(Ogar3000) #5

wlasnie kiedys mialem 128kB/s a teraz mam 30KB/s i uslugodawca mowi ze tak musibyc bo mam karte sieciowa 2,4ghz ...

czyli powinienem sie z nim klucic czy ma racje?

(Drobok) #6

Jeśli nie ma żadnych wymagań w umowie dot twojej karty sieciowej masz prawo się kłócić ^^

(Agatonster) #7

ogar3000 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(roobal) #8

Na stronie usługodawcy jest napisane 1mbps, więc co się dziwić, że kolega powtarza błędnie :slight_smile:

Ja tak się zastanawiam czy ta firma w ogóle ma jakieś pojęcie o sieciach, nie dość, że wpadka na stronie z 1mbps zamiast 1Mbps, to piszą w O firmie, że zainteresowali się informatyką od 1995roku, a ich specjalność to handel, natomiast od 2002 dopiero zaczęli przygodę z sieciami. Zapytaj się może czy ta osoba, z którą się kontaktujesz w sprawie transferu, jest administratorem z zawodu czy z przypadku lub czy mają wykwalifikowaną osobę w firmie, znającą się na sieciach.

Natomiast to, to chyba nie było pisane na trzeźwo (cytuję ze strony tegoż usługodawcy, z działu O firmie) :slight_smile:

Pozdrawiam!