1050 a optiplex

Cześć (z góry przepraszam jeżeli zły dział) Przyszedłem z pytaniem. Czy do optiplexa 790 w wersji MT mogę dać gtx 1050 2gb od msi? Trochę mnie martwi to że potrzeba tam 6 pinowego złącza, i że zasilacz może tego nie uciągnąć. Na ogłoszeniu na olx znalazłem owego optiplexa, ale nie było info. o mocy zasilacza.

1050 nie wymaga żadnego złącza, bierze prąd z płyty głównej, tak jak i 1050Ti.

Czyli jak nie dodam żadnego 6 pinowego kabla to będzie karta chodzić dobrze nawet z zasilania z płyty głównej, prawda?

Prawdopodobnie. Problemem nie jest złącze, a wielkość obudowy (czy upchniesz) i zasilacz (jak stara konstrukcja zniesie b. wysokie obciążenie). Tam masz pewnie 250W i pod maksymalnym obciążeniem, w peaku, prawdopodobnie będziesz balansował w okolicach 80%, co nie jest optymalną wartością dla zasilacza. Standardowo, jak dobijasz do 80%, to stosuje się zasadę “kup pan o 100w mocniejszy”, ale u Ciebie to nie przejdzie, więc męcz się z tym, co masz. Powinno działać, ale może w te upały wyć. :wink:

O tej zasadzie to słyszałem i się jej trzymam, więc jak już to raczej przemyślę zakup karty bez dodatkowego złącza, co by potem nie żałować decyzji :wink: dziękuję za rady.

NVIDIA 1050 jest w 2 wersjach, z zasilaniem zewnętrznym w wersji GAMING X i bez zasilania. Ta bez zasilania ma 75W i jest do d…py.
Tu masz GAMING X np. https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-gaming-x-2gb-gddr5-gtx-1050-gaming-x-2g-975439/
NIE BEDZIE CHODZIĆ BEZ ZASILANIA !

1 polubienie

Dziękuję, narazie zastanawiam sięnad 750ti albo 950 bez dodatkowego zasilania. Szukam karty która mi na spokojnie uciągnie NieR Automatę na 900p w 60 klatkach, więc chyba pozostanę przy 950, kiedyś zrobię upgrade zasilacza i no :slight_smile:

950 nie wymaga żadnego złącza?

… w wiekszości wypadków wymaga, ale były też przycięte wersje. :wink:

Ogólnie z zakupami takich kart byłbym ostrożny, no za 100 można 750ti kupić, max 150, ale nie więcej.

790 chyba ma standardowy zasilacz, możesz śmiało wymienić.
Zerknij czy ma zwykłe złącze 24 pin na płycie.
Ja w 7010 mam wsadzony 500W zasilacz i GTX1660s

Ok, sprawdziłem.
790 ma normalne złącza zasilania, spokojnie możesz wymienić zasilacz.

2 polubienia

Widziałem niedaleko mnie że ktoś sprzedaje Thermaltake tr2 600w za 150zł, więc problemów by nie było z kablami? Tzn. pasowałyby wszystkie kable, bym mógł podpiąć do płyty, do zasilania proca bez żadnych przejściówek etc.?

Bierz, ale za 120 bo on ma parę lat i tak. Ma wszystko czego potrzebujesz.

1 polubienie

Za niecałe 200 masz nowego Silentium 500W 80+.
Będziesz mógł normalnie zaaplikować normalny zasilacz bez przejściówek.
Aby go jednak usadzić na miejscu trzeba wyjąć płytę, zamontować zasilacz i wtedy zamontować płytę.
Niestety zamek bocznej klapy nie pozwala zrobić tego inaczej ale wszystko działa i pasuje.

1 polubienie