110 ms na modemie speedtouch 330

Mam pewien problem który pisałem chyba z pół roku temu i chciałbym jeszcze raz napisać bo trochę się zmieniło.

Na win XP kiedyś miałem 110 ms minimalnie na poleceniu ping www.onet.pl, a w grach to 160 ms min.

Na linuxie ubuntu mam też 110 ms minimalnie na poleceniu ping www.onet.pl, a w grach 130 ms min.

Zdaje mi się że w grach trochę się zmieniło ale tak normalnie to w ogóle a na linuxie powinno wszystko mi dobrze działać.

I moje pytanie czy to wina modemu? bo miałem tyle samo ile teraz mam to wina kompa raczej to nie jest bo jeszcze sprawdzałem ping 127.0.0.1 i tam było 0.025 ms.

Mój net to 1mb/s neo i ubuntu 8.04 PL

Pozdrawiam.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

W ogóle to strasznie duże masz te pingi :open_mouth: Ja na twoim miejscu, to od razu bym zadzwonił do BOK-u i opieprzył ich za taki stan rzeczy! Ja na dialogu 6mb/s mam max do oneta 40ms, tylko, że nie mam włączonego fast path i nie sugeruj się moją prędkością. Jeśli masz możliwość to sprawdź inny modem.

no nie mam takiej możliwości

a do tego to se wyobraź że ja mam tak już prawie 2 lata z takim pingiem

no a więc co mam zrobić z lagami?

Tak jak powiedziałem dzwoń natychmiast do Biura Obsługi Klienta, na tych pingach to się nie da grać przyzwoicie! Jeśli masz ADSL, a podejrzewam, że masz to powinieneś mieć pingi nie przekraczające 50ms. Zgłoś sprawę i zażądaj usunięcia usterki.