112 stopni C na procesorze

wg. programu CDUID Hardware Monitor moja temperatura na procku wynosi 112 C, jednak wiatraczek sie kręci, wyskakuje ponadto przy włączaniu kompa komunikat : “CPU over temperature error!” co jest przyczyną skoro komputer sie nie wyłącza z powodu tak dużej temperatury???

Sprawdź czy w biosie masz wyłączona opcję kontroli temperatury, nazwy: temperature control, fan control itp. Jeżli nie wyłącz, wtedy zawsze będzie pracował na pełnych obrotach. Napisz nam jeszcze swój konfig komputera. (płytę główną, procesor itd…)

Intel Pentium 4 2,40Ghz

GeForce FX 5200

ASUS P4P8X

Podaj jakie masz chłodzenie, może masz wysoka temperaturę w pomieszczeniu i rodzaj obudowy (wielkość) . Wyczyść komputer z kurzu, szczególnie radiator procesora i nałóż nowa pastę termo-przewodzącą najlepiej Arcticsilver 5 jest za 13 zł na Allegro i nie wiele drożej w sklepie komputerowym. Jeszcze od jakiego czasu masz ten problem.

takie cos zaczelo się ok tydzień temu, wcześniej nawet komp mi się restartował, temperatura powietrza niziutka więc nie ma co tu się doszukiwać no ale najważniejsza kwestia jest taka, że temperatura 112 stopni jest już od samego włączenia kompa od 1 minuty, sprawdzałem w biosie też i w innym programie również, czy to płyta główna już siada??

Prędzej źle zamontowany radiator na procesorze. Otwórz budę, wyczyść wszystko, kup pastę (ja polecam Arctic Cooling MX-2), nałóż poprawnie i powinno pomóc.

Otwórz obudowę i pierwsze co zrób to przyłóż rękę do radiatora od procka przy włączonym komputerze… powinien być gorący ;]

Później wyłącz komputer, wyczyść wszystkie radiatory dokładnie sprężonym powietrzem, zdejmij chłodzenie z procka i posmaruj od nowa pastą termoprzewodzącą… ja polecam Arctic Silver 5.

I sprawdź jak będzie wtedy ;]

ten proc to grzejnik (mnie się też spalił) zresetuj biosa jak kręciłeś

wyjmij procesor i sprawdź podłączenie może jakiś obwód się sfajczył i sprawdź mocowanie radiatora może zatrzaski się poluzowały