1155 vs 1156 vs AM3 - co bardziej przyszłościowe?


(Łukasz14) #1

Witam! Tak się zastanawiałem jaki socket będzie najbardziej przyszłościowy z tych 3? Czy 1156 będzie nadal wspierany? Czy też pójdzie w zapomnienie i socket 1155 będzie przodował w segmencie middle end? W ogóle po co Intel wypuszcza co chwila nowe sockety, szczególnie jak nie są one kompatybilne wstecz. I co do AM3, czy będzie jeszcze długo wspierana, czy na horyzoncie widać już AM4?


(Jurninho25) #2

Hmm...obecnie żadna podstawka nie jest przyszłościowa. LGA1156 jak i LGA1366 zostanie zastąpiona LGA1155. AM3 chyba nie bd kompatybilne z nowymi procesorami AMD tj. Bulldozer. AM3 zastąpi AM3+...


(Łukasz14) #3

A czy warto czekać na 1155 czy może kupić już teraz i5 na sockecie 1156 i za 2-3 lat ew. wymienić bebechy?


(Jurninho25) #4

Każdy powie Ci co innego...wiadomo nie ma co czekać w nieskończoność. Z dnia na dzień wychodzą nowe podzespoły itd...


(Łukasz14) #5

No tak, tylko nie wiem czy pakować teraz kasę w socket który "za chwilę" może już nie być rozwijany i zostanę z palcem w ... no wiadomo w czym :wink:


(hevet) #6

Poczekasz, kupisz a za chwilę znowu nową podstawkę wymyślą. Żadna podstawka nie będzie przyszłościowa, co chwilę nowa żonglerka podstawkami, nic nie kompatybilne w dodatku.


(xomo_pl) #7

nawet jeżeli AMD zastosuje nową podstawkę to procesory pod tą nową będą kompatybilne z AM3, tak jak to jest teraz: procesory na AM3 są zgodne z podstawką AM2+. Odmienną strategię stosuje INTEL- nowe procesory są tylko pod nowe podstawy.

Nim będzie AM4 będzie jeszcze AM3+ ale jeszcze nic o AM3+ nie ma także napewno prez najbliższy rok/dwa może nawet 3 AM3 będzie wspierane.

Intel wypuszcza co trochę nowe podstawki po to aby przy chęci zmiany procwsora trzeba było zmienić też płytę główną co zwiększa zyski.

Dlatego lepszym wyborem (bardziej przyszłościowym) jest AM3 od AMD.