120 dpi zamiast 96-pliki do tego potrzebne

Witam,

Przez 5 lat miałem klocka CRT 17". Teraz zamieniłem na 19" panoramę. I takie…to wszystko w cholere duze jest! I mnie oczy bola, bo na crt na 1024x1028 ( czy jak to szlo ) mialem ikonki jak pol paznokcia z malego palca.A tutaj na maksymalnej czyli 1366x768 mam jak paznokieć od kciuka. A co za tym idzie, jak przedtem moglem miec przykladowo z 10 okien gg, (podstawowej wielkosci) i one zapelnialy by caly ekran, to teraz moge miec maksylanie tak jakby 3,5. I jedyne rozwiazanie jakie znalazłem to zmiana ilosci dpi z 96 na 120. No i gdy zmieniam on mnie pyta o plytke windowsa (xp), zeby dograc pliki. A rzecz taka jest, ze niedawno mialem powazne przemeblowanie i za cholere juz 2gi dzien nie potrafie jej znalezc, a na necie tez nie ma tych plikow(albo sa ale nie znajduje). I prosba taka, moze ktos pomoc, upnac te pliki, przerobione iso z samymi tymi plikami, albo znalezc inne wyjscie z tej sytuacji?

Pozdrawiam

O ile się nie mylę to jeżeli masz legalny system i naklejkę z kodem to samą płytę możesz legalnie kupić za 5 zł ( taka mi się cena z hurtowni kojarzy).

Zmiana DPI chyba nie wiele da, bo to tylko zmiana wielkości czcionki. Coś z tą rozdzielczością jest u Ciebie raczej nie tak jak należy. Pewnie dali do monitora jakąś płytkę z programem do jego obsługi, no i na samym monitorze można coś tam zmienić. Może warto by sterowniki do karty graficznej uaktualnić.

Taki sobie monitor kupiłeś, zbyt wiele nie wykombinujesz. Nie polecam zmienianie DPI, bo potem strony internetowe źle wyglądają itd.