120 dpi zamiast 96-pliki do tego potrzebne

(system) #1

Witam,

Przez 5 lat miałem klocka CRT 17". Teraz zamieniłem na 19" panoramę. I takie…to wszystko w cholere duze jest! I mnie oczy bola, bo na crt na 1024x1028 ( czy jak to szlo ) mialem ikonki jak pol paznokcia z malego palca.A tutaj na maksymalnej czyli 1366x768 mam jak paznokieć od kciuka. A co za tym idzie, jak przedtem moglem miec przykladowo z 10 okien gg, (podstawowej wielkosci) i one zapelnialy by caly ekran, to teraz moge miec maksylanie tak jakby 3,5. I jedyne rozwiazanie jakie znalazłem to zmiana ilosci dpi z 96 na 120. No i gdy zmieniam on mnie pyta o plytke windowsa (xp), zeby dograc pliki. A rzecz taka jest, ze niedawno mialem powazne przemeblowanie i za cholere juz 2gi dzien nie potrafie jej znalezc, a na necie tez nie ma tych plikow(albo sa ale nie znajduje). I prosba taka, moze ktos pomoc, upnac te pliki, przerobione iso z samymi tymi plikami, albo znalezc inne wyjscie z tej sytuacji?

Pozdrawiam

(Pampali) #2

O ile się nie mylę to jeżeli masz legalny system i naklejkę z kodem to samą płytę możesz legalnie kupić za 5 zł ( taka mi się cena z hurtowni kojarzy).

(floyd) #3

Zmiana DPI chyba nie wiele da, bo to tylko zmiana wielkości czcionki. Coś z tą rozdzielczością jest u Ciebie raczej nie tak jak należy. Pewnie dali do monitora jakąś płytkę z programem do jego obsługi, no i na samym monitorze można coś tam zmienić. Może warto by sterowniki do karty graficznej uaktualnić.

(system) #4

Taki sobie monitor kupiłeś, zbyt wiele nie wykombinujesz. Nie polecam zmienianie DPI, bo potem strony internetowe źle wyglądają itd.