13-gigowe zdjęcie, wasza opinia

Przed chwilą wyczytałem w interii:

Panorama Harlemu, czyli 13-gigapikselowe zdjęcie



Poniedziałek, 14 maja (09:50)


Nowojorski fotograf Gerard Maynard wraz z francuską firmą Kolor Company przedstawili interesujące panoramiczne zdjęcie Harlemu. Wyróżnia je rozdzielczość sięgająca... 13 gigapikseli.


Zdjęcie przedstawia panoramę Harlemu i zostało zarejestrowane w sierpniu 2006 roku. Sprzęt, czyli lustrzanka Nikon D2x z obiektywem Nikkor 300 mm oraz głowicą Peace River Studio PixOrb ustawiono na dachu budynku przy 7. Alei.


Gerard Maynard wykonał w sumie przez ponad dwie godziny (od 16:43 do 18:53) 2045 ujęć, każde o rozdzielczości 12 milionów pikseli i sumarycznej wadze (plki RAW) wynoszącej 21,5 GB. Połączenie zdjęć zostało wykonane w programie Autopano Pro (Kolor Company) i zajęło w sumie 46 godzin (komputer - dwa czterordzeniowe Xeony, 8 GB RAM, dwa dyski o łącznej pojemności 300 GB; system operacyjny - 64-bitowy Linux). Na końcu otrzymano zdjęcie o rozdzielczości 279 689 na 46 901 pikseli, które zajmowało na dysku 48,8 GB.

Nie uważacie że się troche amerykanom nudzi już? Jak na w.g mnie to lekka przesada.

oni to już chyba mają to w naturze

wiecie

naturalność doo przesady

albo własnoręcznego naprawiania zła świata

ogólnie do wyolbrzymiania się na arenie międzynarodowej

Normalka u Amerykanów… 8)

no teraz tylko ktoś musi stworzyć taki serwis uploadowy na zdjęcia o takich gabarytach.

ciekawe ile takie zdjęcie by mi się wczytywało (łącze 2MB/s)

hehe nie źle ;]

Ale pewnie ładne jest.

A można gdzie pobrać albo chociaż jakas miniaturke zeby obszar zobaczyc

a można gdzieś obejrzeć sobie takie zdjęcie ?

http://www.harlem-13-gigapixels.com/ zdaje się że tu :slight_smile:

oł fak! !!

Wymagania to Pan Szanowny ma! :mrgreen:

Obraz świetny, tylko pogratulować twórcom!

Ooo i co powiecie :smiley: Bali się że Vista nie podoła :smiley:

Może chcieli zdjęcie w HD :smiley:

Nie rozumiem w czym tu przesada :mrgreen: zdjęcie jest świetne

ps. zauważyliście samochody widmo na ulicy ? :smiley:

:o

Nie a możesz je pokazać

Moim zdaniem amerykanie się nudzą i chcą się popisać takimi błachostkami

A niemożna sobie jakoś go zapisać w kompie tylko nie takie duże żaby zajmowało 50gb. heheh chodzi mi o takie do np 10MB

fajne są widma na ulicy :lol:

8575be60ffd76fcem.jpg

jakość poraża=]

chciałbym mieć taki aparat co robi zdjęcia w takiej jakości (i 100terabitów na dysku-oczywiscie na zdjecia :lol: )

Zapomniałeś o mieszkaniu na 40 piętrze :smiley:

Bardzo fajne jest to zdjęcie. Można dostrzec wiele szczegółów. Szkoda tylko że takie zdjęcia muszą tyle zajmować, no ale cóż już tak musi być… :mrgreen: :wink: :mrgreen:

Jest sie czym popisywać bo zdjęcie robi wrażenie, a jak Cię to drażni to nie oglądaj

Pomyślcie że kiedy będziecie emerytami, takie zdjęcia będą codziennością.

kurde zawsze się ktoś słowa czepi!..