1400 rpm na procku... jak zwiekszyc?

(Smyku52) #1

mam procek q8200 i delikatnie sie grzeje(w idle okolo 50 stopni a w stresie do ponad 60) a zauwazylem ze wiatraczek na procku ma 1400rpm wiec chcialbym sie dowiedziec jak to zwiekszyc???

I jesli jest to mozliwe chcialbym sie dowiedizec jak podkrecic wiatraki od obudowy bo kreca sie tylko na 1600rpm wiec w budzie jest chyba za goraco... :expressionless:

(Rayearth) #2

jak korzystasz z boxowego coolera to temperatura taka jest normalna - to chlodzenie jest malo wydajne

tak czy siak mozesz ew. w biosie wlaczyc lub wylaczyc kontrole obrotow wzgledem temperatury, czasem moze pomoc tez ustawienie porzadanej przez ciebie temp. klocka

(Bywam) #3

Sciag program SpeedFan i tam maszs opcje regulacji obrot贸w:)

(Seba15) #4

Wi臋kszo艣膰 p艂yt ma teraz aplikacje do podkr臋cania, zmiany napi臋膰 i obrot贸w wentyla. Zobacz czy nie masz na CD od p艂yty. Dryga sprawa to zobacz czy nie masz brudnego radiatora. Trzecia sprawa na艂贸偶 now膮 past臋 mi臋dzy procka a radiator. SpeedFan jest te偶 ok. Je艣li nie pomo偶e to proponuje przeci膮膰 jeden z kabelk贸w od wentylatora na radiatorze. Mowa o 偶贸艂tym kabelku-s艂u偶y do regulacji obrot贸w. Jak go od艂膮czysz to wentylator "poleci" na max obroty. Je艣li si臋 boisz to zastosuj regulator obrot贸w.

(JNJN) #5

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(Smyku52) #6

ma speedfan ale nie za bardzo wiem jak go obsluzyc;> heheh nie wiem o co tma biega:) jakby ktos mial jakies instrukcje do tego to poprosze:p a pozatym slyszalrm ze nie za czesto dziala ten program