1400 rpm na procku... jak zwiekszyc?

mam procek q8200 i delikatnie sie grzeje(w idle okolo 50 stopni a w stresie do ponad 60) a zauwazylem ze wiatraczek na procku ma 1400rpm wiec chcialbym sie dowiedziec jak to zwiekszyc???

I jesli jest to mozliwe chcialbym sie dowiedizec jak podkrecic wiatraki od obudowy bo kreca sie tylko na 1600rpm wiec w budzie jest chyba za goraco… :expressionless:

jak korzystasz z boxowego coolera to temperatura taka jest normalna - to chlodzenie jest malo wydajne

tak czy siak mozesz ew. w biosie wlaczyc lub wylaczyc kontrole obrotow wzgledem temperatury, czasem moze pomoc tez ustawienie porzadanej przez ciebie temp. klocka

Sciag program SpeedFan i tam maszs opcje regulacji obrotów:)

Większość płyt ma teraz aplikacje do podkręcania, zmiany napięć i obrotów wentyla. Zobacz czy nie masz na CD od płyty. Dryga sprawa to zobacz czy nie masz brudnego radiatora. Trzecia sprawa nałóż nową pastę między procka a radiator. SpeedFan jest też ok. Jeśli nie pomoże to proponuje przeciąć jeden z kabelków od wentylatora na radiatorze. Mowa o żółtym kabelku-służy do regulacji obrotów. Jak go odłączysz to wentylator “poleci” na max obroty. Jeśli się boisz to zastosuj regulator obrotów.

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

ma speedfan ale nie za bardzo wiem jak go obsluzyc;> heheh nie wiem o co tma biega:) jakby ktos mial jakies instrukcje do tego to poprosze:p a pozatym slyszalrm ze nie za czesto dziala ten program