15-minutowe ładowania paska zadań XP


(P Lorenc) #1

Witam,

mam niespotykany wcześniej przeze mnie dziwny problem.

Po uruchomieniu Windowsa XP przez około 15 minut ciągle ładuje się pasek zadań. Jest nie aktywny, ciągle klepsydra gdy przesunie się na niego kursor. Nie działa również ctrl+alt+del.

Mogę uruchamiać programy z pulpitu, przeszukiwać nawet dyski. Pasek jest jednak nieaktywny. Nie mogę więc też niczego zminimalizować. Nie wszystkie programy działają sprawnie.

Czy ktoś jest w stanie mi doradzić na czym może polegać problem?


(niezDarek) #2

typowe objawy tzw: 'zamulenia systemu'

na początek jak zwykle: optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html i zobacz czy po kilku startach jest lepiej


(P Lorenc) #3

Komputer jest zoptymalizowany na tyle mocno na ile mi się udało. Wszelkie zbędne rzeczy usunąłem. Zminimalizowałem procesy uruchamiane przy autostarcie.

Nic nie daje. Pasek zadań się wiesza po restarcie komputera. Żeby było śmieszniej, po tym jak się "odblokuje" komputer działa tak szybko, jak go nie wiedziałem od kilku lat. Oczyszczanie dało chyba efekty, ale pasek zadań ciągle jest uszkodzony.

Innym problemem jest wciąż nie działająca karta dźwiękowa (Sound Blaster Audigy). Odinstalowałem sterowniki, zainstalowałem na nowo - nie ma efektu. Błąd DirectSound. Standardowe sposoby na rozwiązanie tego problemu nie pomagają.

Analizując różne przypadku znalezione w sieci, dosyć często te dwa problemy są powiązane. Nie mam jednak pewności czy u mnie jest tak samo.


(niezDarek) #4

a skanowałeś kompa antywirusem, może od tej strony go podejdź :smiley:

przeskanuj go tym programem: http://www.dobreprogramy.pl/dobryskaner ... 15559.html


(Piotrkijak) #5

Jeżeli nie działa menedżer zadań, to jest bardzo duże podobieństwo, że to wirus. Dla 100% pewności możesz też przeskanować tym: http://download.cnet.com/3001-8022_4-10 ... l-10804572