16 GB RAM i plik stronicowania

(happypiotr) #1

Dzień dobry,
Mam pytanie, czy przy 16 GB RAM warto wyłączyć plik stronicowania?
Dziękuję

(karwan00) #2

http://www.download.net.pl/co-to-jest-plik-wymiany-i-czy-warto-go-wylaczyc-w-windows/n/5006/

(happypiotr) #3

“Są jednak dwa wyjątki, w których wyłączenie lub przeniesienie pliku wymiany ma sens. Pierwszy wyjątek to posiadanie dysku SSD - gdy Windowsa mamy zainstalowanego na dysku SSD to warto przenieść plik stronicowania z SSD (zminimalizujemy wtedy procesy zapisu na dysku, wydłużając życie naszego SSD, a nawet przyśpieszymy system)”

No właśnie na SSD siedzi system i soft (jedyny dysk).
Co do wydłużenia życia SSD to zrozumiałe, ale co do przyspieszenia systemu to już nie.

(karwan00) #4

Właśnie…ja też mam 16 GB + SSD i nie bawię się w to…Tobie też odradzam. Pozdrawiam

(witek-pl) #5

Na lapku mam 8GB i plik stronicowania wylączyłem. Jak na razie nie nie udało mi się spowodować info o kurczącej się pamięci, ostatnio grałem w MeatlGearSolidV i też nie stękał…

Na Patriot Blaze 120GB miałem 2 lata plik stronicowania 1,5x większy od RAM czyli 12GB.
Powiem szczerze że nie widzę spadku wydajności tego SSD. W prawdzie gdy był nowy miał lekko ponad 500MB/s w odczycie i około 240MB/s w zapisie a teraz ma 480/220 ale nic złego tak naprawdę się nie dzieje.

(JNJN) #7

Jak po wyłączeniu żaden program nie będzie ,marudził, to tak zostaw.

(skrzek) #8

Mam 8GB ramu, których raczej nie wykorzystuję. Nie posiadam partycji SWAP.

(dark__jedi) #9

Zdecydowanie przy tej ilości wyłączyć.

(garoz) #10

Mam 8GB ramu i po odpaleniu GTA V wywalalo malo pamieci komunikat Windows 10. Pomogł plik stronicowania na HDD. Przy 16GB raczej ci pamieci nie braknie :slight_smile: