16GB 2666mhz CL19 vs 16 GB 2666mhz CL15

Tak jak w temacie czy warto dopłacić parę zł więcej do ramu w laptopie oraz czy ta różnica w grach będzie zauważalna?
Dziękuję.

Moim zdaniem różnica będzie żadna. Nawet w najmniejszym stopniu jej nie odczujesz. Jednak jeżeli różnica w cenie jest niewielka to zawsze warto wybierać sprzęt o najlepszych możliwych parametrach.

Obstawiam różnicę 1-3 klatek na sekundę, ale tylko w niektórych grach. Nie powinno mieć to aż tak dużego wpływu na pracę komputera.
Z drugiej strony nigdy nie widziałem w akcji pamięci o aż tak dużych opóźnieniach jak CL19…

Ja bym jednak brał 2600 z 15/16, może tanią 17. Zobacz czy takie są , 19 to jakaś abstrakcja dla mnie
Mimo, ze CL nie jest tak ważne, to jednak 2666 nie jest najszybszej już samo w sobie…

Z tymi różnicami tłumaczył mi kiedyś kumpel, który mocniej siedzi w OC RAM itp., że w najprostszy sposób obliczyć:
MHZ / CL = wyższy wynik lepszy
Czyli masz 140 vs 177 - co oznacza nawet jakieś 10%. Pytanie ile musisz dopłacić do tej pamięci? I ogólnie to też pierwsze widzę CL 19 :wink:

różnica będzie jakieś 50zł ale chyba tak zrobię żeby może wyciągnąć jakiś 1-2 fps na koniec dnia

Żeby to miało jakikolwiek sens ekonomiczny to powinno być najwyżej 5 PLN/1 fps.