19 cali - jaka to wielkość w cm?

witam mam pytanie. obecnie posiadam monitor 17 cali CRT ale chciałbym go wymienić na 19 cali LCD panoramiczna. i teraz pytanie: bo słyszałem ze te 19 cali panoramiczne będzie węższe od tej zwykłej 17( chodzi o wysokość matrycy) , czy to prawda? i w jaki sposób można przeliczyć te 19 cali panorame na centymetry ? chodzi mi o to ze chciałbym zobaczyc ta wielkośc, tej 19 panoramy na tle mojej obecnej 17… z góry dziękuje za odp :slight_smile:

Monitory “mierzy” się po przekątnej ,1cal to 2,54cm , monitory CRT widoczny obszar mają znacznie mniejszy niż lcd i ta widocza wielkość to od 14,8-15,2 cali dla monitora 17cali , monitory LCD mają obszar widoczny taki jak podaje producent.

Poszukaj w necie panoramicznych 19", odczytaj ich wymiary (wysokość na szerokość) i sobie pomierz w domu. Możesz nawet wyciąć “model” (prostokąt) z kartonu.

Panoramiczny monitor 19 cali ma 48 cm ,wiem bo mam taki monitor firmy LG model FLATRON L192WS,ten model ma rozdzielczość 1400x900 jak na takie monitory to dość mała rozdzielczość ale zawsze można sprubować wymusić większą

http://www.przelicznik.pl/