1and1 i mod rewrite

Witam,

korzystam z usług 1&1 Polska. Wszystko jest OK, poza jednym małym wyjątkiem - obsługą mod_rewrite. Po prostu nie działa. Już się do nich sporo namejlowałem, a dzwonić nie będę, chyba, że tu nic nie poradzicie na mój problem.

Otóż z początku chciałem wprowadzić krótkie adresy URL do systemu MediaWiki na mojej domenie (dokładniej na subdomenie). Jednak moje próby najwyżej kończyły się ujrzeniem komunikatu błędu 404 Not Found (ścieżka wirtualna była taka jaka być powinna, teoretycznie ścieżka rzeczywista też - korzystałem z wielu propozycji umieszczonych na Wiki MediaWiki.org). Przeszukałem sporą część sieci i dowiedziałem się tylko tyle, że na 1and1 jest (było?) inaczej niż wszędzie. Znalazłem dwa rozwiązania specjalnie dla tego hostingu, lecz były to rozwiązania sprzed kilku lat (±2006, 2008) i niestety u mnie nie działały. Kombinowałem również sam podając różne ścieżki rzeczywiste do odpowiedniego katalogu (od “/kunden/homepages/19/nrklienta/htdocs/folder_poddomeny/” przez “http://pod.domenta.pl” oraz “/folder_poddomeny” i “/”) no ale nic, jak jakiś nowy komunikat to jedynie 500 Internal Server Error. Plik .htaccess próbowałem też w różnych lokalizacjach umieszczać - w głównym katalogu witryny, w folderze ze skryptem itd.

Później zacząłem testować kilka innych skryptów typu CMS. M.in. Drupal. On mi wyświetlał, że obsługa mod_rewrite jest nieobsługiwana (tak po prostu). Chociaż byłem zapewniany klika razy przez pomoc techniczną 1and1, że mod rewrite jest włączone. Podali również przykładowy plik .htaccess, który wystarczyło uzupełnić odpowiednimi danymi. Jednak to też nic nie dało.

Teraz zacząłem testować skrypt Dolphin w wersji 7.0.3 (darmowej). Jest tak zbudowany, że wymaga obsługi krótkich URLi (znaczy można nie używać, ale to sporo roboty, każdy link trzeba zmienić). W plikach .htaccess ma ten skrypt wszystko zrobione, powinno działać, ale jedyne co widzę to jak już powiedziałem - 404.

Wiem, wiem… długi post, ale krócej opisywać nie potrafię :]

To w końcu moje pytanie, moja prośba:

Czy i jak można korzystać z mod rewrite, z krótkich URLi na hostingu 1and1?

Sam kombinuję już od prawie 3 tygodni (w tym czasie już kilka razy pisałem do 1and1, powiedzą co i jak, że działa, że i u mnie powinno, a jak nie to mam zadzwonić).

Bardzo mi się nie śpieszy, ale im szybciej tym lepiej.

Z góry dziękuję za pomoc.

Wcale nie taki długi ten post.

Skoro oni mówią, że działa i działać powinno, a w razie problemów zadzwonić to się raczej powinno zadzwonić.

Jeżeli jest to wyłączone na poziomie ich panelu administracyjnego to dużo się nie zdziała i nie denerwując się można zadzwonić i wyjaśnić wszystko dokładnie popierając to argumentami typu statusu w tamtym CMS`ie i tym podobnymi…