1gb czy 2 gb

mam dylemat. czy mam kupić 1giga ramu czy 2?? chciałby żeby komp troche postał i żeby nowe gry chodziły na dobrej jakości. co doradzacie??

drogi Kolego to wszystko zależy jaki to ma być ram, czy twoja płyta obsługuje. Oczywiście musisz mieć też na to pieniądze. Oczywiście że 2 GB!!

Logiczne im więcej tym lepiej-bierz w 2GB albo 2048MB:P

chodzi Ci o jedna kosc ? przeciez nie zaleznie od tego jaka kosc wezmie bedzie mial 2048 2 kosci czy w jednej kosci bez roznicy.Moze ze plyta obsluguje dual wiec ja bym na twoim miejscu bral dwie kosci 1024.Im wiecej ramu tym lepiej :smiley: Niektore nowe gry rozwijaja skrzydla dopiero przy 2 gb :smiley: ale co z tego ze bedziesz mial 2gb jak masz proca np. 1 ghz podaj pelna konfiguracje sprzetu.

Pytanie twoje to:

Jakby zapytać czy kupić malucha czy mercedesa.

ja wybrałbym malucha, bo mniejszy. a kolega niech coś więcej określi jaki ma budżet itp…

to zalezy.

tzn. tak…

lepiej kupic 1 kosc 1gb (i zostawic jednego wolnego slota na druga) ALE kupic jakies lepiej taktowane (o ile plyta na to pozwala). no, chyba ze $$ nie ma dla Ciebie znaczenia. powtorze siie - rozmiar, ilosc pamieci to nie wszystko:) a poza tym dokupic mozesz zawsze. jeszcze jedno, nie sama pamiecia komp dziala…

Podaj cfg kompa

Może ci w tym pomóc program Everest który ci wszystko poda jeśli jesteś lamerem i nie wiesz.