1gb czy 2 gb

(Baraanek1) #1

mam dylemat. czy mam kupić 1giga ramu czy 2?? chciałby żeby komp troche postał i żeby nowe gry chodziły na dobrej jakości. co doradzacie??

(Tezarrus) #2

drogi Kolego to wszystko zależy jaki to ma być ram, czy twoja płyta obsługuje. Oczywiście musisz mieć też na to pieniądze. Oczywiście że 2 GB!!

(Paluch Ti) #3

Logiczne im więcej tym lepiej-bierz w 2GB albo 2048MB:P

(Arcin11) #4

chodzi Ci o jedna kosc ? przeciez nie zaleznie od tego jaka kosc wezmie bedzie mial 2048 2 kosci czy w jednej kosci bez roznicy.Moze ze plyta obsluguje dual wiec ja bym na twoim miejscu bral dwie kosci 1024.Im wiecej ramu tym lepiej :smiley: Niektore nowe gry rozwijaja skrzydla dopiero przy 2 gb :smiley: ale co z tego ze bedziesz mial 2gb jak masz proca np. 1 ghz podaj pelna konfiguracje sprzetu.

(lazikar) #5

Pytanie twoje to:

Jakby zapytać czy kupić malucha czy mercedesa.

(Tezarrus) #6

ja wybrałbym malucha, bo mniejszy. a kolega niech coś więcej określi jaki ma budżet itp…

(kid_m) #7

to zalezy.

tzn. tak…

lepiej kupic 1 kosc 1gb (i zostawic jednego wolnego slota na druga) ALE kupic jakies lepiej taktowane (o ile plyta na to pozwala). no, chyba ze $$ nie ma dla Ciebie znaczenia. powtorze siie - rozmiar, ilosc pamieci to nie wszystko:) a poza tym dokupic mozesz zawsze. jeszcze jedno, nie sama pamiecia komp dziala…

(Błażej) #8

Podaj cfg kompa

(FXJ) #9

Może ci w tym pomóc program Everest który ci wszystko poda jeśli jesteś lamerem i nie wiesz.