1Gb ramu czy potrzebny pagefil

Mam 1Gb ramu czy potrzebny jest mi jeszcze pagefile.

Odrazu mówie że mam 330 GB dysk czyli na miejscu mi tu nie zależy tylko na wydajności systemu.

A własnie jeszcze chciał bym zaznaczyc ze czesto koduje jakieś filmy np. z Avi->DVD itp gram w wymagające gry czasem mam pande 2006 a ona troche mocy potrzebuje.

A jak juz ma być ten pagefile to mniej więcej jaki rozmiar

Spróbuj popracować bez pamięci wirtualnej.

Jak się system lub aplikacje będą domagać tej pamięci dobierz eksperymentalnie zacznij od 200 MB - obie wartości ustaw jednakowo na 200.

Domagać to one sie pewnie nie bedą ale nie wiem czy nie spadnie wydajność np. przy kodowaniu filmów

Osobiście bawię się w ripowanie DVD z 1280 MB RAM z wyłączonym plikiem wymiany. Żadnych problemów

MarS

Osobiście bawię się w ripowanie DVD z 1280 MB RAM z wyłączonym plikiem wymiany. Żadnych problemów

Ale nie zauważyłęś spadku wydajności

Poczytaj sobie TU

Oczywiscie możesz wyłączyć całkowicie ale jak dla mnie to lepiej mieć włączone, zobaczysz jak bys grał czy system bedzie wołał że za mało wirtuala, w programach Cadowskich pagefile też by sie przydał.

Też słyszałem żeby wyłączyć bo szkoda miejsca na dysku ale mi to akurat nie szkoda miejsca ja chce mieć full wydajności chyba ze on jest nie potrzebny albo nie potrzebnie jeszcze zwalnia prace dysku

Zauważyłem wzrost wydajności a nie spadek

MOże ci nie jest potrzebny ten plik bo akurat nie masz obciązonego kompa itp .

Masz nie masz mulącego antywira itp .

Czy mógłą byś mi powiedzieć ile amsz zajętego ramu jak komp jest bez steresu??

Zdefiniuj pojecie “bez stresu”

Wszystko wyłączone? Bo jeśli tak to wiadomo, że zuzycie jest na poziomie 120 MB, ale normalnie przy mocno obciążonym laptopie mam na poziomie 480 MB i jeszcze sobie w F.E.A.R pogrywam :slight_smile:

Grzesiek1

Do prawidłowej i stabilnej pracy systemu musi byc włączony plik wymiany. Nie jest zalecane wylaczenie pliku wymiany. Sam miałem problemy przy konwersji i obróbce filmów jak wyłaczyłem plik wymiany. (A mam 1 już GB RAM)

Należy pamiętać, że mając 1 GB pamieci to nie znaczy, ze tyle sie jeszcze ma. Sam czysty system operacyjny potrzebuje wymaganą minimum pamieci RAM a co dopiero inne aplikacje i gry. Z 1Gb może zostać nawet połowa fizycznej pamięci RAM.

Wystarczy monitorować i ustawić sobie optymalną dla siebie pamieć stronicowania.

Ja na Twoim miejscu z takim pojemnym twardym dyskiem ustawiłbym na Rozmiar kontrolowany przez system i nie martwił bym sie tym.

a ja na twoim miejscu bym wyłączył… bo niezaleznie od tego ile masz RAMu… jezeli plik stronnicowania jest włączony to jest uzywany… system w ten sposob “oszczędza” pamiec RAM…

a jak wiadomo - operacje na pliku stronnicowania wymagaja pracy dysku znacznie wydluza czas tych operacji… wlasnie do tego sluzy pamiec RAM - zeby tego czasu nie wydluzac

ja proponuje wylaczyc swap’a

jak ramu zabraknie (wątpie) to windows zawoła o włączenie go… wtedy bedziesz sie martwil o to jaki mialby miec rozmiar

a co do ustawiania rozmiaru… to ze masz spory dysk i ci nei zalezy na miejscu nie znaczy ze najlepiej ustawic automatyczny dobór wielkosci tego pliku… najwieksza wydajnosc uzyskuje sie ZAWSZE przy swapie ustawionym na “sztywno” (i umiejętnie oczywiscie :wink: )