1MB cache'u i 1.8GHz czy 512KB cache'u i 2.6GHz?

(Kbr) #1

Jak w temacie, chodzi oczywiście o proce! Mam płyte ze slotem intela s478 i szyną 533, mam również problem co by tu kupić :smiley:

(Canaletto) #2

Zależy czy mówimy tu o AMD czy o Intelu

(Kbr) #3

ej... przecież napisałem w poście ze slot intela :smiley:

(Pzontek) #4

Bardzo nie dokładnie stworzony temat :wink:

Napisz co to za procesory.

chociaż ten pierwszy wygląda mi z gory na AMD (intel przy tak niskim taktowaniu nie daje tyle CL2 )

jeśli to faktycznie AMD to z góry odpada bo jak sam napisaleś masz płytę pod Intela :wink:

Napisz cos więcej o tych prockach

UPDATE

to daj link do tego pierwszego procka :] wedłóg mnie takiego nie ma, no cgyba że z serii mobilnych "M"

(Kbr) #5

Niestety ostantio nie spotykany był to proc. Intel Pentium 4 PRESCOTT. On miał jakieś 1.8 oraz magiczny 1MB kejcza :smiley:

Oba to oczwiście intele.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=69917418 to jest proc z taktowaniem 2.6GHz i 512KB cache, IntelPentium 4 Northwood. Prescotta nie widuje w ostanim czasie.. Ostatni raz był chyba w październiku "widzialny" na allegro.

(Pzontek) #6

Pomimo tego że ma więcej pamięci podręcznej, to bierz 2.6Ghz

ale koniecznie z HT, jesli płyta obsługuje, jesli nie to procka bez HT intela poprostu nie opłaca się kupować !

Ps z tego co widze to ten procek jest bez HT :frowning:

(Kbr) #7

Pea5 wybacz moją ciemnotę ale możesz mi wskazać jakiś na allegro z tym "HT" i co to dokładnie jest ?

(Pzontek) #8

każdy się kiedyś uczy i nie mam czego wybaczać :wink:

HT- to HyperThreading

zęby ten procek działał musisz mieć płytę główną która obsługuje tę opcję, podajdokladny model płyty to sie popatrzy, lub sam sprawdz w instrukcji :wink:

np: http://allegro.pl/show_item.php?item=71601834

(Kbr) #9

shit.. z tym może być problem.. bo widze ze zaaawansowana technika a moja MoBo to Abit BD7II czy jakoś tak. A bez HT w takim razie dalej obstawiać przy wyższym taktowaniu ?

(Pzontek) #10

bez HT to się nie opłaca kupować :wink:

No chyba bedzie problem ale znajdz w instrukcji czy obsługuje, na necie nic nie znalazłem :frowning:

(Farall) #11

Z tego o wiem chipset 845E ( a taki chyba masz w tej płycie) obsługuje HT wiec powinno wszystko grać. Ale może poczekaj aż sie ktoś jeszcze wypowie bo głowy nie dam

(Kbr) #12

Owszem, Chipset 845E, ponadto dodam ze szyna 533. Na takim chipsecie zawsze jest obsługa HT ?