1MB cache'u i 1.8GHz czy 512KB cache'u i 2.6GHz?

Jak w temacie, chodzi oczywiście o proce! Mam płyte ze slotem intela s478 i szyną 533, mam również problem co by tu kupić :smiley:

Zależy czy mówimy tu o AMD czy o Intelu

ej… przecież napisałem w poście ze slot intela :smiley:

Bardzo nie dokładnie stworzony temat :wink:

Napisz co to za procesory.

chociaż ten pierwszy wygląda mi z gory na AMD (intel przy tak niskim taktowaniu nie daje tyle CL2 )

jeśli to faktycznie AMD to z góry odpada bo jak sam napisaleś masz płytę pod Intela :wink:

Napisz cos więcej o tych prockach

UPDATE

to daj link do tego pierwszego procka :] wedłóg mnie takiego nie ma, no cgyba że z serii mobilnych “M”

Niestety ostantio nie spotykany był to proc. Intel Pentium 4 PRESCOTT. On miał jakieś 1.8 oraz magiczny 1MB kejcza :smiley:

Oba to oczwiście intele.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=69917418 to jest proc z taktowaniem 2.6GHz i 512KB cache, IntelPentium 4 Northwood. Prescotta nie widuje w ostanim czasie… Ostatni raz był chyba w październiku “widzialny” na allegro.

Pomimo tego że ma więcej pamięci podręcznej, to bierz 2.6Ghz

ale koniecznie z HT, jesli płyta obsługuje, jesli nie to procka bez HT intela poprostu nie opłaca się kupować !

Ps z tego co widze to ten procek jest bez HT :frowning:

Pea5 wybacz moją ciemnotę ale możesz mi wskazać jakiś na allegro z tym “HT” i co to dokładnie jest ?

każdy się kiedyś uczy i nie mam czego wybaczać :wink:

HT- to HyperThreading

zęby ten procek działał musisz mieć płytę główną która obsługuje tę opcję, podajdokladny model płyty to sie popatrzy, lub sam sprawdz w instrukcji :wink:

np: http://allegro.pl/show_item.php?item=71601834

■■■■… z tym może być problem… bo widze ze zaaawansowana technika a moja MoBo to Abit BD7II czy jakoś tak. A bez HT w takim razie dalej obstawiać przy wyższym taktowaniu ?

bez HT to się nie opłaca kupować :wink:

No chyba bedzie problem ale znajdz w instrukcji czy obsługuje, na necie nic nie znalazłem :frowning:

Z tego o wiem chipset 845E ( a taki chyba masz w tej płycie) obsługuje HT wiec powinno wszystko grać. Ale może poczekaj aż sie ktoś jeszcze wypowie bo głowy nie dam

Owszem, Chipset 845E, ponadto dodam ze szyna 533. Na takim chipsecie zawsze jest obsługa HT ?