1TB Dysk zewnętrzny czy 2TB Dysk wewnętrzny

Mam taki problem a mianowicie potrzebuję dysku na backup plików “offline” bo “online” to mam RS :slight_smile: Waham się pomiędzy dyskiem zewnętrznym 1TB jak np. WD My Passport Essential SE 1TB który kosztuje ok 500zł (a za kilka miesięcy dokupić drugi 1TB) a Dyskiem wewnętrznym jak np. WD Caviar Green 2TB + obudowa zew. coś ok 600zł (i mieć spokój bo 2TB to dużo wolnej przestrzeni).

Co polecacie do kopii zapasowej? Chodzi mi w głównej mierze o wytrzymałość i nie awaryjność niż o prędkość nawet mogę napisać, że prędkość nie gra roli. Mam Samsunga S2 500GB już jakieś 2-3 lata i działa bez zarzutów ale 1TB nie widziałem, z tego co wyczytałem przejął ich Seagate.

Szkoda że nie kierujesz się podstawowymi elementami w doborze dysku,jak bufor,prędkość obrotowa,odczyt/zapis,czas dostępu,pobór energii,koszt 1 gigabajta,a tylko wytrzymałość-na (ściskanie)? Dysk Seagate Barakuda 7200.14 ST2000DM001 ma dobre recenzje,możesz go zainstalować w obudowie zewnętrznej.Kieruj się rozumem. Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź, dysk rzeczywiście fajny tylko, że Seagate daje 1 rok gwarancji z tego co udało mi się dowiedzieć. Trochę mało szczególnie, że na Caviar Green można podobno wyciągnąć nawet 3 lata.

Dysk ten ma 2 lata gwarancji,znając życie pewnie możesz wykupić gwarancje za dodatkową opłatą na dłużej,pytanie po co.Aż tak to nie siadają.Odnośnie dysku co podałeś to też jest 2lata gwarancji,według PC Format.Jak chcesz mieć gwarancje na dłuższy okres to inwestuj w SSD,już tylko chwilka i będą 2T na rynku.

Ok a mógłbyś napisać czy może lepszym rozwiązaniem byłby zakup Dysku 3.5 zew. WD My Book Essential WDBACW0030HBK (3TB, USB 3.0)?

Osobiście bym od razu brał coś zewnętrznego, a nie bawił się w kieszenie na dyski, obudowy i inne pierdoły.

http://www.dobreprogramy.pl/WD-My-Passp … 31490.html

Wybacz pisałem żebyś się kierował rozumem !Wiadomo dysk zewnętrzny jest bardziej (MOBILNY).Teraz myślę że podejmiesz rozsądną decyzję.

Myślałem o tym dysku tylko nigdzie nie można go kupić. :?

Wybrałem jednak - WD My Passport Essential SE 1TB

Bo to świeżak i trzeba by było trochę poczekać, aż się pojawi

http://www.redcoon.pl/B375127-Western-D … 2TB_Przenośne-(do-25)?refId=ceneo

Tutaj jest do poczekania, moim zdaniem warto :wink: