2.0 zamiast 5.1 Win 7 ultimate x64

Witam

Mam problem z dzwiękiem 5.1 w filmach, muzyce itp na karcie Creative X-Fi Xtreme Audio w Windows 7 Ultimate x64

Zainstalowałem K-Lite Codec Pack 5.6.1 Mega i K-Lite Codec Pack 64bit 3.1.1

W ustawieniach Dzwięku Windowsa mam ustawione 5.1, w teście głośników słychać 5.1 ale filmy, muzyka nie chodzi

Dodam że w CyberLink PowerDVD też jest ustawione 5.1 a dzwięk idzie na 2 przednie głośniki

PS. Wcześniej na Vista Ultimate x64 wszystko mi chodziło, mam najnowsze sterowniki do karty Creative X-Fi Xtreme Audio i wszystkie update-y do Windowsa 7

Ręce mi opadają proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem

Pozd Davon

GG: 3342680 w razie jakiś sugestii z góry dziękuje :slight_smile:

W jakim formacie był zapisany film ,którego dźwięk został odtworzony na Twoim komputerze jako 2.0 . Sciągnij sobie plik muzyczny w formacie FLAC . Jeżeli nie odtworzy go w 5.1 to znaczy ,że masz złe stery albo źle skonfigurowany Menadżer Audio…

Davon , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami dostępnymi regulaminie. Inaczej zostanie usunięty.

Czy obawiasz się, że jak klikniesz w “szukaj” to ci komputer eksploduje? Temat 2.0 zamiast 5.1 był poruszany z 1000 razy.

W kartach creative’a należy włączyć CMSS-3D i zaznaczyć Stereo Surround, żeby dźwięk stereo był rozsyłany na wszystkie głośniki.

I po co instalować to samo dwa razy? ten megapack możesz usunąć.