2 aktywne routery w domu - sposób podłączenia?

Witajcie,

Mam pewien problem. Otóż na tą chwile posiadam w domu jeden router aktywny + jeden w zapasie.

Ów router dostarcza mi internet w całym domu (Internet w Neti 10mb). Niestety jestem zmuszony przenieść jeden komputer w inne miejsce, gdzie dostępne jest tylko gniazdko telefoniczne.

Tutaj pojawia się pytanie: Czy jeżeli podłącze do kolejnego gniazdka telefonicznego drugi router, to czy nie będzie on kolidował z pierwszym?

Będzie kolidował.

W takim razie czy istnieje inny sposób podpięcia czegoś/coś/cokolwiek do gniazdka, aby uniknąć prowadzenia kabla przez znaczną część domu?

Myślałem również nad kartą Wi-Fi do komputera, ale obawiam, że może to odbić się na wydajności i stabilności łącza w komputerze.

szostak123 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Istnieje, jeśli jeden z routerów posiada wbudowany AP, który może działać jako klient, to routery można podłączyć bezprzewodowo. Jakbyś napisał co to za routery (modele), to bym Ci napisał, czy u Ciebie tak się da, czy nie.

Pozdrawiam!

Witam,

Aktualnie działający router to Netgear DG834Gv5.

Drugim jest Pirelli P.DG A4000G Annex A.

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, gdzie mogę sprawdzić, który z routerów posiada mocniejszą antenę (instrukcje nie podały takiej informacji)?

Wyczytałem w sieci, że router Netgear posiada wymienną antenę, niestety w moim routerze wynika z tego, że antena jest zamontowana na stałe.

Niestety żaden z tych routerów nie może pracować jako AP Client. Jeśli nie chcesz ciągnąć kabla, to możesz dokupić wspomnianą kartę WiFi, lub dodatkowy punkt dostępu, który może pracować w trybie klienta.

Pozdrawiam!

Dziękuje za odpowiedź.

Niestety ciągnięcie kabla jest mi nie na rękę i tymczasowo niemożliwe. Możecie polecieć mi w rozsądnej cenie odbiornik wifi (karta, bądź usb)?

Cenowo do 50-80zł.

Wspomnę tylko to co pisałem wcześniej, czyli, że w owym miejscu w telefonie zasięg jest na “pograniczu”.

W żadnym poście o tym nie wspominałeś. Jeśli masz słaby sygnał, to może to stanowić problem z obiorem sygnału przez kartę. Najlepiej porób pomiary sygnału jakimś laptopem, możesz wykorzystać do tego program NetStumbler, czy InSSIDer. Może jeszcze takie rozwiązanie Ciebie zainteresuje http://tplink.com/pl/products/?categoryid=206

Pozdrawiam!