2 Antywirusy

Czy mozna mieć avasta który ma ochronę rezydentną i bitdefendera free której nie ma?

Tak.

Nie powinny się gryźć ze sobą.

NTFS

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

NTFS

w twoim temacie pytasz chyba o dwa antywirusy ,czy tak ??

Bo jeżeli o to Ci chodzi to raczej nie jest wskazane mieć zainstalowane dwa antywiry w systemie …

nawet jak jeden nie ma rezydenta to nie zaleca się instalacji dwóch antywirusów na jednym kompie,nawet nie wiem czy da się je zainstalować bit defender chyba podczas instalacji cię poinformuje że masz zainstalowany inny antywir,i na odwrót

jeden wykryje bazę definicji wirusów drugiego i uzna to za wirusa, którego należy usunąć dlatego nie powinno się instalować dwóch antywirów

Miałem 2 Kaspra i Avasta jednocześnie , ale miałem 2 systemy na dwuch partycjach

Na bazie definicji żaden nie “krzyczy” - ale po tym eksperymencie uważam ze to jednak bezcelowe

Nie zaleca się stosowania dwóch antyvirów w systemie. :stuck_out_tongue:

Najlepszym zabezpieczniem jest własny rozum. Stwórz sobie w windowsie normalne konto (nie administrator) i wtedy, żaden virus ci się nie wbije na kompa. Bo vir moze tylko atakowac konto administatora.

karmelowy bzdury pleciesz z tym kontem admina… ale siedzenie na koncie usera rzeczywiscie obniza (nie niweluje) ryzyko zakazenia

co do znawcow tematu, ktorzy zaserwowali swoje rady powyzej - powiem tyle, przeczytali cos kiedys gdzies i powtarzaja…

mozesz miec ile chcesz antywirusow naraz, wystarczy w kazdym z nich wykluczyc inne spod ochrony… najczesciej jest to katalog instalacyjny i katalog w folderze uzytkownika… ochrona rezydenta moze sie gryzc i z pewnoscia spowolni komputer, dlatego radze calkowicie ja wylaczyc (poza ochrona www & p2p) i skanowac codziennie w trybie cichym komputer…