2 dekodery na 1 antenie

Witam, mam pytanie, czy można podłączyć do 1 anteny satleitarnej 2 różne odbiorniki? chodzi mi o to, że chciałbym rozdzielić sygnał na 2 dekodery, 1 mam polsatu a 2 chciałbym obojetnie jaki, byle można by oglądać na 2 TV co innego, a nie jak jest w przypadku gdy do 1 dekodera są podłączone 2 TV, dzieki za odpowiedź, Pozdrawiam.

Kilik

Kupujesz coś takiego i montujesz na antenie.

To się nazywa konwerter monoblock

Bzdura. Monoblock używa się by łapać sygnał np. z Astry i Hotbirda na 1 antenie bez przekręcania. Ale od tego wychodzi 1 złącze i można podpiąć 1 dekoder.

Kolega potrzebuje konwertera podwójnego, czyli TWIN. On jest skierowany tylko na jedną satelitę, ale można do niego podłączyć 2 dekodery.

Na szczęście poprawione,potrzeba Twina ,pojedynczego konwektora z dwoma wyjściami

KONWERTERA.

Ile razy można powtarzać że konwektor to rodzaj farelki?

I się od razu zastanów, czy nie będziesz chciał podłączać więcej tego później… to możesz kupić od razu poczwórny :slight_smile:

monoblock to jest konwerter na jeden dekoder ale na dwie satelity

konwerter twin jest na jednego satelitę ale na 2 dekodery.

:wink: 2 w zupełnośći wystarczą, a mam jeszcze pytanie, jaki polecacie dekoder jako 2? bo nie chcę brać żadnych płatnych, tylko jakiś który poprostu będzie odbierać mi 1, 2, polsat, tvn, i jakieś inne niekodowane kanały.

To Cię chyba rozczaruję, bo ani jeden z tych, które podałeś nie jest niekodowany na satelicie :slight_smile:

Tu masz listę polskich:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskojęzyczne_kanały_niekodowane

Te które podałeś za darmo można za to wyłapać w cyfrowej naziemnej.

czyli chcesz mi powiedziec ze za 1,2 polsat rzeba placic zeby ogladac? to dlaczego ze zwyklej anteny nie trzeba? :smiley:

Przez jakiś miesiąc, chyba z 1,5 roku temu, kanały TVP były już niekodowane na satelicie, ale zmieniły się władze TVP i się z tego wycofano. Dlaczego? Pewnie dlatego, że platformy by na tym nie zarobiły. Tylko dlaczego TVP słucha się płatnych platform, a nie ma własnego rozumu? Na to pytanie już nie odpowiem. Pewnie dlatego, że władze TVP wybierane są spośród polityków, a nie kompetentnych ludzi.

Zostaje ci najtańszy pakiet Polsatu albo TNK, lub też odbiór z anteny naziemnej. We Wrocławiu problemu z tym być nie powinno, chyba że chodzi o jakąś zupełnie inną lokalizację. Z naziemnej też można odbierać TV w systemie cyfrowym (choć programy TVP we Wrocławiu dopiero od października), i to za darmo.

ok, dzieki za pomoc, wszystko juz wiem :wink:

tez sa Twin

Jeśli masz Polsat to możesz wziąć drugi pakiet mini z dekoderem , ale to chyba jak popisujesz na nowo umowę.

I dlatego Cyfra rządzi, mogę mieć te same kanały na 4 rożnych dekoderach :)(dekoder cena około 100zł) lub TP tez można:)