2 (dwie) koparki na portalu DobreProgramy i jedna (1) na forum

Więc, jakiś czas temu było narzekanie na forum, że portal DP obciąża komputer i to by się zgadzało…
Gemius, który tak często wita użytkowników portalu, ma w sobie tzw. koparkę. Na forum również.
Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Redakcja WP odniesie się do tej sytuacji?

Trzeba pytać w dwóch miejscach: u twórców blokera i w gemiusie.

1 polubienie

Nadal będą te niuanse, że wp po wykupieniu DP, nie chce wbić “ostatniego gwoździa do trumny” DP ?
Problemy z minerami tutaj są, odkąd wp zagarnęło sobie DP. I to tyle. Amen.

Z ciekawości zainstalowałem i nie mam żadnego powiadomienia. @anon423116 na jakiej podstronie sprawdzałeś ?

Tak jak powiedziałem, gemius/adocean (bo się połączyły), jakieś redcdn adserver czy te googlowe adservery, to najgorszy syf (3/4 całego malware). Do tego jeszcze dochodzą irytujące cookies z RODO, ale to już inna kwestia.

Na głównej DP i forum. Dla pewności jeszcze inna, podejrzana strona.

Podejrzewam, że te skrypty mogą być błędnie interpretowane przez dodatek, bo faktycznie potrafią przymulić słabszy komputer.
Co ciekawe, takie obciążenie CPU jest losowe i nie na każdej maszynie, przerabialiśmy to przecież rok temu i nic to nie dało. Co my możemy poza podniesieniem lamentu, który wywołuje na twarzach zarządu co najwyżej lekki uśmieszek :wink:

2 polubienia

Wszedłem na czystej przeglądarce na DP. Momentalnie wentylator w laptopie zaczął wyć do księżyca.

Brońmy WP, przecież oni są tacy święci. :stuck_out_tongue:

A tak poważnie. To jest specjalnie robione przez wp, aby wypadki były losowe i użytkownicy zdeorientowani. Skrypty wp to koparka na koparce. Powód? WP chce dobić DP i zintegrować ludzi ze swoją wupeowską społecznością. A niech jeszcze tak porobią… To stracą na tym tylko.