2 dysk podłączenie pod pc

witam mam takie pytanie bo mam mozliwosc podlaczyc 2 dysk tylko nie mam żadnys sróbek zeby przykrecic czy moge wsunąć go w szufladkę w obudowie i był luzno? czy raczej cos sie stanie ?

I będzie się trzęsło i spadnie :thinking:. A nie możesz se kupić podstawki montażowej do szuflady ?


[https://allegro.pl/oferta/adapter-hdd-logilink-sanki-2-5-na-3-5-plastik-8200146024]

Tu masz taniej,zestaw na 2 dyski 2,5 cala

Jak ssd to może być luźno,brak części ruchomych.

na chwilę tak,

Możesz nawet sznurkiem od snopowiązałki przywiązać i też będzie dobrze.

Ale kiedyś odwrócilem dysk HDD. W dell leżą odwrotnie. I umarł. Tak więc różnie bywa.

Jak w czasie pracy, to mogło mu to nie pomóc. Inna sprawa, że dysk, który pracował w danej pozycji dłuższy czas w teorii nie powinien za bardzo zmieniać położenia, bo mechanika ‘wyrabia’ się do tej pozycji (grawitacja). No a wg. producentów najbadziej optymalna pozycja to… na dłuższym boku, chociaż jak wiadomo, dyski montowane są też często do góry nogami (elektroniką do góry). Nie widziałem chyba dysków montowanych na krótkim boku, ale tak np. wsadza się dyski do stacji dokujących, czy niektóre małe ‘nasy’ mają tak montowane dyski.

U mnie w obudowie della dysk HDD sobie leżał do góry “nogami”. Tak po prostu. Dlatego że musiałem w tej budzie wymontować “klatkę” na dyski żeby GPU zmieścić. Leżał tak z ponad rok. I wytrzymał. Nie wiem jak, ale obecnie działa, jest już w nowej obudowie

Weź dwie śrubki z obecnie zamontowanego dysku i przykręć “na skos (po jeden na stronie, po dwóch stronach szyny 'na skos”). Jak to dysk mechaniczny (HDD), to śrubki niwelują też drgania i tym samym hałas. Jak SSD, to zupełnie nie ma znaczenia, są lekkie, na dwie śrubki spokojnie wystarczy.

Taaa w czasie pracy przekładał bym dysk. Nie ja. I tak “wyrobił się” że tak powiem w jednej pozycji. Po przestawieniu umarł.

Dyski mogą pracować w dowolnej pozycji. Wiele obudów ma mocowania pionowe, do góry nogami, bokiem itp. nie zauważyłem jakiegoś istotnego wpływu na trwałość. Natomiast na 100% życie dysków skraca nadmuch z wentylatora i związany z tym pył. Jestem tego pewny na 100%, i zdaje się, że swego czasu Google doszło do podobnych wniosków, analizując swoje serwery.

Dyski bardzo tego nie lubią, siła odśrodkowa.

Konkretnie, to jestem grafik, ale kiedyś w serwisie pracowałem, I cuda widziałem.

nie spadnie bo jest mozliwosc na dole obudowy