2 dysk przy instalacji systemu

Jutro dostanenowy PC mam stary dysk nastarch taśmach bez systemu i chce go podpiąć pod nowy PC nastepnie zainstalować XP. Teraz pojawiają sie wątpliwosci o bezpieczeństwo danych na tym 2 dysku. Jak zainstaluje XP to dane zawarte na tym dysku bedą bezpieczne ???

Jęsli nie to jak jak je zabespieczyc??

dane będą bezpieczne, ale chyba będziesz musiał instalować od nowa system, jeśli masz na nim kilka partycji to wybierasz którą sformatować przy ponownej instalacji na nowym kompie

A na którym dysku chcesz zainstalować system ??

Jest tak ze mam na starym PC mam 2 dyski i na tym starym to jest 2 ( 80 gb ) jest system i teraz ten dysk idzie w odstawkę. W nowym PC będą 2 dyski jeden nowy na nim będzie system a ten 2 ( ten z pierwszego PC [200GB] z plikami zestarego PC.

Jak cosjest nie jasen to prosze pisać bo wiem ze troche namonciłem. :slight_smile:

Tak wyraźnie piszesz :mrgreen: Zainstaluj system na nowym dysku i podepnij później ten 200Gb.

jeśli chodzi ci o coś takiego:

w nowym kompie nowy dysk i na nim system, i do tego w nowym kompie stary dysk z danymi ze starego kompa, to żadne dane ze starego dysku się nie skasują

No trochę:P ale z tego co sobie poukładałem to na nowym dysku będzie system a na starym sa tylko pliki. Nie powinno być żadnego problemu:) Nie wiem tylko czy nie będzie konfliktu jeśli na starym dysku masz system plików FAT32 a na nowym zastosujesz NTFS. Ale podłączysz i zobaczysz:) danych nie powinieneś stracić:)

A gdyby dać te dwa i na tym czystym zainstalowaś system odrazu to wtedy strace dane ??

Kiedyś tez tak miałem to wywalilo mi zedysk jest niedostępny. Po sformatowaniu dzialaale dane poszły sie … :mrgreen:

BTW:

Ile kosztują stare tasmy ( chyba ata #-o ) i kablel zasilający do CD ROMU i dysków??

Jak 1 dysk jest na stare taśmy a 2 na nowe to potrzebuje dodatkowy kabel zasilania??

Taśmy ATA to są groszowe sprawy, coś ok. 10zł. Kabli zasilających powinieneś mieć w zasilaczu co najmniej 4, tak żeby starczyło Ci na dwa dyski i 2 CD-ROMY. Najlepiej będzie jeśli na nowym dysku zainstalujesz system(musisz cały sformatować) a stary podłączysz później. Jeśli używasz słów “stara taśma i nowa taśma” to pewnie nowy komp bedziesz mieć z taśmami SATA(lub SATAII). Musisz zwrócić też uwage na zworki na dyskach. Ten nowy z systemem powinien być Master a drugiego ustaw na Slave i podepnij później.

Taśmy ATA to są groszowe sprawy, coś ok. 10zł. Kabli zasilających powinieneś mieć w zasilaczu co najmniej 4, tak żeby starczyło Ci na dwa dyski i 2 CD-ROMY. Najlepiej będzie jeśli na nowym dysku zainstalujesz system(musisz cały sformatować) a stary podłączysz później. Jeśli używasz słów “stara taśma i nowa taśma” to pewnie nowy komp bedziesz mieć z taśmami SATA(lub SATAII). Musisz zwrócić też uwage na zworki na dyskach. Ten nowy z systemem powinien być Master a drugiego ustaw na Slave i podepnij później.

Nie będzie konfliktu między systemem plików FAT32 a NTFS, miałem na starym kompie dwa dyski, jeden systemowy z systemem plików FAT32 a drugi na różne pliki z systemem plików NTFS i nie było z tym problemów.