2 dyski - komputer nie widzi drugiego

Witam,

Pewnie temat juz był poruszany,ale nie mogę znaleźć.

Dostałem dziś dysk,Samsung HDJ250. Przystąpiłem do instalacji systemu windows 7 na moim głownym dysku,Samsung HDJ252,po zainstalowaniu wszystko ok,ale system nie widzi tego nowego dysku,czyli HDJ250. On był przeznaczony na pliki,a bez niego nie dam rady. Co mam zrobić,by system go “widział” ?

Najlepiej krok po kroku.

Wszystkie informacje mogę podać oczywiście. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Jak ja włożyłem swojego samsunga 1Tb to miałem tak samo. Wszedłem w start->prawy myszy na mój komputer->zarządzaj w zakładce Magazyn zarządzanie dyskami i tam mi już go wykrywało. Musisz tam coś kombinować bo ja już nie pamiętam co tam zrobiłem. Ale najprawdopodobniej sformatowałem.

Mam windows 7.

Nadal nic,ma ktoś jakiś pomysł?

A w BIOSie jest dysk widoczny?

Jest,tylko nie widać go w “moj komputer” - nawet w menedżerze urządzeń jest.

W opcjach folderów jest “pokaż ukryte pliki i foldery” oraz podobne opcje dotyczące ukrywania plików i folderów. Dysk jest także folderem i może być jako ukryty. Pobaw się tymi opcjami i zobacz jaki będzie efekt.

W Xp te opcje są w Mój Komputer - Narzędzia - Opcje Folderów - Widok.

Nie działa…

@EDIT:

Swietne forum gdzie nie można uzyskać konkretnej pomocy…

Skoro to nowy dysk i jest widoczny w BIOSie to trzeba założyć na nim partycje i sformatować je.

Kliknij prawym klawiszem myszki na Mój komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami

:roll:

kliknij prawy na komputer i wybierz zarządzaj i przejdź do sekcji zarządzanie dyskami, tam odnajdź swój dysk kliknij prawym i daj online.

tak wlasnie, dysk nowy musisz sformatowac i tylko sformatowac

Ok,wsyzstko działa,dzięki!

Posty typu Offtopic -> KOSZ

Nie trzeba resetować dysku, wystarczy prawym przyciskiem na dysk i wejdźcie w Zmień literę dysku i ścieżki
Wtedy dodajcie literę i dysk będzie w Mój Komputer :smile: