2 dyski ntfs czy 2 ext4? System Xubuntu

Czy potrzebne są 2 dyski ntfs jak na kompie jest zainstalowane xubuntu. Czy można je usunąć czy lepiej zostawić? Albo usunąć i wgrać 2 dyski ext4? Proszę o pomoc

Wgrywaj dwa dyski ext4 bo będzie szybszy. Krótko i na temat.

jeżeli będziesz używał tylko linuksa, to sformatuj dyski na ext4. jeżeli będą owe dyski zawierały dane do odczytania również przez windowsa, to zostaw ntfs

Zostane tylko przy xubuntu. A idzie przekonwertować ntfs na ex4?

Przekonwertować nie, jedynie przenieść dane na inny dysk, sformatować, i potem z powrotem przenieść.

Ok. A tak z ciekawosci ktory system jest wedlug was lepszy, ladniejszy itp. Xubuntu czy Linux Mint Xfce?

→ Lepszy to pojęcie nieprecyzyjne jak dla mnie. Z drugiej strony zarówno Mint jak i Xubuntu bazują na Ubuntu, więc są niemal identyczne, różnica paru programów i domyślnego wyglądu - a to wszystko można zmienić po instalacji.

→ Ładniejszy - pojęcie względne / kwestia gustu

Powiedzcie mi po co dwa dwa dyski jak mogmiec jeden i na nim wszystko

Podaj wynik polecenia:

sudo fdisk -l

i wszystko będzie jasne (dyski / partycje). Napisz ile masz fizycznych urządzeń HDD.

To wiec jak podzielic na dwie partycje jak to sie robi?

mam 2 partycje NTFS

Gdzieś tam powinieneś mieć narzędzie gparted. Nim się pobaw. I nie zapomnij nadać sobie praw do odczytu i zapisu.

Powiedzcie mi czemu linux mint 11 lxde nie wyszukuje w ogóle sterowników?

Jeśli mowa o fizycznych dyskach (autor nie widzi różnicy między dyskiem a partycją), to ich nie połączy. Proszę o wstrzymanie sie z kolejnymi wypowiedziami do czasu podania przez autora wyniku polecenia

sudo fdisk -l