2 dyski sata - problem z kopiowaniem

Miałem przez ok. rok dysk Samsung 320gb pod SATA oczywiście i zakupiłem niedawno Samsunga 1tb. Ogólnie założyłem z góry że podepnę ten 1tb, podzielę na partycje, zainstaluje Windowsa, przerzucę dane ze starego i stary dysk odepnę. Udało się do instalacji Windowsa… W sumie skopiowałem cześć danych ale było późno wiec wyłączyłem PC. Jak dzisiaj chciałem dokończyć kopiowanie to komputer się zawiesza i wyskakują błędy ze sprzęt może być uszkodzony (taki niebieski ekran Windowsa). Kiedy odpinam stary dysk i zostawiam ten 1tb (z nowiutkim Windows xp sp3) to zamiast Windowsa pokazuje mi się czarny ekran i nagromadzenie komunikatu zaczynając od “Intel UNDI, PXE-2.1 (build 082)…” (od razu mowie ze network mam w biosie ustawione dopiero na ostatnim miejscu). Jak podłączam stary dysk to się normalnie uruchamia, ogólnie to można na nowym dysku wszystko instalować, wszystko śmiga, ale jak skopiować dane ze starego? I jak zrobić żeby był tylko ten 1tb potem? Nawet mogę otwierać wszystkie pliki z obu dysków, ale nie mogę ze starego ich skopiować na nowy/

Mój sprzęt:

Foxconn P35A-S

OCZ Platinum rev.2 CL4 2x1GB

Intel Pentium Core 2 Duo E7200 2,0 BOX

Radeon HD4850 GigaByte 512MB GV-R485-512H-B

OCZ StealthXStream 500W rev.2

CHIEFTEC CH-05B-B-OP

Dodane 21.12.2009 (Pn) 20:07

Żadnych pomysłów? Zauważyłem ze np. jak coś wypakowuje dużego to mi się komputer restartuje… W Windowsie w zarządzaniu dyskami wygląda to tak, że (System) jest na partycji, która była “uszkodzona”, nie dało się tam wejść przed formatem, na starym dysku. Ale samej partycji sformatować się nie da… (Rozruch) jest na nowo stworzonej partycji na nowym dysku tam gdzie jest Windows. Wszystkie partycje są “Zdrowe”.

Dysk 0 (czyli ten stary):

C: 100GB (System). To ta która sie sformatować nie da :confused:

E: 200GB

Dysk 1 (czyli ten nowy 1TB):

D: 30GB (Rozruch). Tu jest świeży Windows.

F: 200GB

G: 700GB

Wszędzie typ plików NTFS. Dyski są połączone osobno kablami do płyty głównej.

Ciekawa sprawa.

Może jeszcze raz sformatować wszystkie partycje na dysku 1TB.

(i tak masz na razie wszystko na dysku 320GB).

Można jeszcze raz spróbować z kopiowaniem danych.

Windows XP SP3 można zainstalować na końcu.

PS.

Czym objawia się ta niemożność kopiowania plików ?

Nie można np. przeciągnąć jakiegoś folderu z partycji

starego dysku na partycję nowego dysku ?

No wlasnie nie bardzo bo polowa danych jest skopiowana (jak pisalem na poczatku wszystko sie dobrze kopiowalo tylko po restarcie zaczal sie problem). Sprawa jest max dziwna, kopiuje jakiś większy plik i się wiesza komputer i restart. Skopiowałem plik .txt to trochę przymulił przy tych 12kb ale dał rade… Poza tym dysk działa jak burza :slight_smile:

Ciekawe zjawisko jest też na partycji C: (Systemowej?) w starym dysku. Nie da sie sformatowac jej ani przez bootowanie, ani przez “cmd” ani przez “prawy i formatuj”. Formatowac się formatuje ale przy końcu zawsze sapie że nie może ukończyć formatowania :expressionless:

Mogę sobie grać w gry, oglądać filmy, instalować co chce ale jak przyjdzie coś dużego skopiować czy rozpakować to restart :confused: No właśnie jest problem komunikacji między tymi dyskami. Choć w sumie jak coś rozpakowuje “extrakt here” to też ma problem O.o

A możecie mi chociaż powiedzieć jak podłączyć tylko ten 1TB żeby działał? Ja w ogóle się gubię w tym, ale kto mi pomoże jak nie Wy? :slight_smile:

ksg666 ,

Jak czytam pierwszy Twój post to aż mi wierzyć się nie chce,

że zadajesz pytanie jak podłączyć tylko dysk 1TB, żeby działał ?

… no ale cóż.

  1. podpinasz tylko dysk 1TB,

  2. w Biosie ustawiasz bootowanie na 1 miejscu z napędu CD/DVD,

  3. zakładam, że masz płytę instalacyjną z Windows XP, którą wkładasz do napędu,

  4. instalujesz XP na sformatowanej partycji C.

To uwierz! Po ustawieniu w biosie nowego dysku na 1 miejscu mam taki suprise jak włączam PC:

http://img46.imageshack.us/img46/4590/img0532v.jpg

Może jakieś drivery? Bo w biosie pisze w drivers że tylko są do starego, ale nie znam się na tym… Co ciekawe ze starego dysku na ta najmniejszą partycję nowego normalnie się przenosi. A na tą 700GB nawet z tej z nowego dysku przy niektórych plikach jest zawias, niebieski ekran że cos tam windows zapobiega uszkodzeniu to będzie restart i… restart :confused:

ksg666 ,

… no jak ma wystartować ten Windows XP z dysku 1TB jak sam piszesz

(w pierwszym poście), że masz “czarny ekran” i potwierdzenie

w komunikacie na ekranie.

Musisz jeszcze raz zainstalować Windows XP z płytki instalacyjnej.

Piszę o tym wyraźnie powyżej w punktach 1-4.

Ok, zrbilem tak i wszystko dziala na pojedynczym dysku. Co sie jednak okazalo? Podobny problem wystepuje nadal na dysku nowym, niby smiga jak marzenie, filmy sie oglada ok, ale jak przyszlo zainstalowac najnowszego Colina (nowa gra na PC wazy ponad 6GB) to przy koncu instalacji dysk jakby nie wyrabial, komputer sie wiesza i uwaga - wyskakuje niebieski ekran i blad “kernel_data_inpage_error” :confused:

Wyczytalem w googlach ze zazwyczaj problem jest w dysku, pobralem program HDD Life Pro i co? Pokazuje ze dysk jest w swietnej kondycji, temperatura niska (34stopnie), “sprawnosc: DOSKONAŁY”. Z tego co sie orientuje wlasnie programami tego typu sprawdza sie dyski i jak odesle dysk na gwarancje i przedstawie problem, gosciu sprawdzi progsem, pokaze mu ze wszystko ok i mi go odesle? Jak go podlaczy to tez niby wszystko smiga, a nie bedzie raczej instalowal najnowszych gier zeby sie przekonac…

Czym to moze byc jeszcze spowodowane? Ludzie pomozcie ;(

Dodane 22.12.2009 (Wt) 20:27

Dobra wyczailem takie cos…

Mam problem identyczny jak tu: post884265.html

Z tym ze wszedzie mi pisze GOOD, wszystko GOOD poza… “reallocated bad blocks: 902” O.o Po dlugim uzytkowaniu dysku zdarza sie kilka ale po 2 dniach 902 to masakra! Jakim programem mozna to naprawic? Bo teraz Swieta, odsylanie dysku potrwa wieki…

No to dobrze, że zainstalowałeś Windowsa

i możesz pracować na jednym dysku.

Co do błędów i diagnostyki tego dysku

to już za wysokie progi jak na mnie.