2 dyski twarde. Ktory jako systemowy?

Witam .

Posiadam w swoim komputerze 2 dyski Twarde :

1. SEAGATE BARRACUDA 500GB (ST500DM002) - troche juz leciwy i przechodzil kilkanascie razy format .

2. WD Green 1 TB SATA Hard Drives ( WD10EZRX) - kupowany byl calkiem niedawno

Program Aida64 w zakladce Storage/ATA tam gdzie sa parametry danego dysku pokazuje mi :

SEAGATE BARRACUDA 500GB (ST500DM002)

  • Buffer 16 MB

  • Rotational Speed 7200 RPM

  • Max. Internal Data Rate 1695 Mbit/s

  • Buffer-to-Host Data Rate 600 MB/s

  • Interface SATA-III

WD Green 1 TB SATA Hard Drives ( WD10EZRX)

  • Buffer Size 64 MB

  • Rotational Speed 7200 RPM

  • Max. Internal Data Rate 1200 Mbit/s

  • Buffer-to-Host Data Rate 600 MB/s

  • Interface SATA-III

Otoz czytalem gdzies ostatnio ze cashe w szybkosci nie ma wielkiego znaczenia wazniejsza wartoscia jest przepustowosc i w dodatku Greeny nie sa najlepsze na system. Moje pytanie jest nastepujace, ktory z podanych wyzej dyskow bedzie wydajniejszy i lepszy jako systemowy? Czy moglby ktos mi wyjasnic które z parametrow sa najwazniejsze jesli chodzi o zakup wydajnego dysku?

Daj tego, patrzysz na prędkość obrotową (7200), ilość cache (32-64), oraz średni czas dostępu do danych (im niższa wartość tym lepiej), transfer wewnętrzny (im wartość wyższa tym lepiej),awaryjność (czytasz o danym modelu),to takie podstawowe parametry dysków.

Jaroslaw.f , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Myślę że ciężko będzie w normalnym użytkowaniu, odczuć jakąś znaczącą różnice,miedzy jednym a drugim.Jeśli chcesz odczuć prawdziwą różnicę zainteresuj się dyskami SSD.A co się tyczy tych konkretnych dysków to pewnie trzeba by było zrobić jakieś testy wydajności. :slight_smile: