2 dyski twarde nie moge przegladac plikow z 2


(Srwk) #1

witam szukałem rozwiązania mojego problemu jednak wszędzie są dyskusje jak podłączyć 2 dyski, ja swoje mam podłączone prawidłowo. 1 jest mój ma partycje C i D jest na master, on śmiga pięknie ładnie. 2 dostałem od kolegi i on ma tak samo partycje C i D i jak podpiąłem (na slave) to nie widzi tych partycji tylko jako dysk F (jak teraz próbuje wejść w partycje F to się mnie pyta czy sformatować) otóż tam są ważne pliki i czy jest jakiś sposób (nie wiem zmiana nazwy dysków albo coś) żeby nie kolidowało i żebym mógł normalnie przeglądać pliki z tego 2 dysku. Wiem, że jak nie znajdę sposobu, to przepnę dyski i uruchomię Winde z 2 dysku i i tak się dobiorę do tych plików tylko bd musiał przenosić penem itp szukam innego rozwiązania najlepiej bez rozbebeszania komputera z góry dziękuje za pomoc:)


(system) #2

Dobrze opisz lub daj obrazek okna Zarządzania dyskami. PPM na Mój Komputer > Zarządzaj > Zarządzanie dyskami.


(Srwk) #3

http://imageshack.us/f/233/zarzadzaniedyskami.jpg/

Partycje C i D sa z 1 dysku.

Partycja F to 2 dysk ( w ktorym sa 2 partycje C i D) no ale wlasnie ich nie widzi tylko jako F.


(system) #4

Zauważ jednak, że ten drugi dysk nie ma systemu plików (a powinien mieć - najlepiej NTFS). Wynika z tego żądanie sformatowania w określonym systemie plików. Nie wiadomo, w jakim systemie plików ten dysk był używany przez Twojego kolegę. Przyznanie przez system litery “F” nastąpiło automatycznie, jednak system nie może odczytać faktycznej zawartości dysku, ani podziału na partycje, nie znając systemu plików.


(Srwk) #5

Da się cokolwiek z tym zrobić (poza formatowaniem:)) kumpel używał tamtego dysku 2 dni temu i wszystko śmigało. A przyczyną może być za tamten dysk jest na fat32 (nie wiem czy jest fat czy ntfs ale tak teoretyzuje)?


(hirem) #6

Może użuj programów botowalnych z dos-a takich jak np. g-parted, http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

czy :http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html ,też można wypalić botowalną płytę cd tylko że program musi być zainstalowany. Albo inne tego typu i zobaczyć z dosu jak poprzez te programy widać ten drugi dysk i czy widzi system plików jak nie widzi windows. To jeśli widzi jak podejrzewasz że ma fat albo inny to można przekonwertować na ntfs partycje drugiego dysku. I po zabiegu czy będzie widać partycje dysku f z poziomu windowsa.