2 Dyski twarde

(system) #1

Witam mam mały problem a konkretnie to chodzi tu o dyski twarde ...

Posiadam 2 dyski twarde o pojemnosci 80 Gb i chcialbym je polaczyc tak by razem miec 160 Gb ... to zdejmuje obudowe , wsadzam obydwa dyski , podlaczam tasmy i wsadzam kable od zasilacza ... ok

Niby wszystko jest git ale gdy wlaczam kompa na starcie pokazuje mi ze nie moze czegos znalezc ... szuka szuka i nic ... odrazu pomyslalem ze to chodzic moze o dysk tawrdy wiec odlaczylem z 1 kabel z zasilaniem .... i w ten dziala ... tyle ze 1 a chce by byly 2 ....

Wiec mam tu pytanie czy da sie sprawic by dzialaly razem ?? ... :?

Dzieki ...

(Cds A) #2

Jak masz zworki ustawione :?:

(system) #3

Jakbyś nie wiedział to należy ustawić jednym z dysków należy ustawić master a w drugim slave

(system) #4

No wlasnie ... nie znam sie na tym .... wiem jak one wyladaja lecz widze ich wiecej niz jedna na mojej plycie wiec naprawde nie wiem o jakie konkretnie chodzi ... :? lecz mam plyte firmy Asrock ... moze to w czyms pomoze .... :?

A mozesz powiedziec jak to zrobic :shock: ... bylbym ci bardzo wdzieczny ....

(Cds A) #5

Zworki są z tyłu dysku twardego

(Jjoasz) #6

jesli to dyski ata, to stary jako master MA, na koncu tasmy i nowy, jako slave SL na srodku - zworki mozna w obu ustawic na cable select CS lub odpowiednio do podlaczenia,

jesli to ata i sata, to w biosie ustawiasz, z ktorego ma sie komp bootowac + stery sata do plyty glownej,

jesli to dwa sata, to w biosie wskazujesz mastera,

(Tomikanu) #7

Ustaw zworki na dyskach twardych tak by jeden byl jako master a drugi jako slave zazwyczaj masz opisane na naklejce na dysku gdzie i jak ma byc ustawiona zworka. Popatrz dobrze a napewno znajdziesz

(system) #8

to proste jedną zworkę zostaw tak jak jest a w drugim dysku wyciągnij zworkę i wstaw w miejsce gdzie pisze slave albo prościej na obudowie dysku powinna być instrukcja gdzie są poszczególne kanały master/slave

(system) #9

Naprawde jak dla mnie poslugujecie sie zbyt informatycznym jezykiem ...

Chce zrobic tak by majac Windowsa na 2 dyskach móc wybrac na ktorego chce sie zalogowac ... da sie tak ?? :?

(Jjoasz) #10

tam, gdzie wkladasz tasme, tam masz zworki :

seagate-jumpers.gif

stary ustawiasz na MA, nowy na SL i podlaczasz j/w pisano,

(Agatonster) #11

Ikarus

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. Wykaż też starania w tym względzie w koplejnych postach.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.