2 Dyski twarde

Witam mam mały problem a konkretnie to chodzi tu o dyski twarde …

Posiadam 2 dyski twarde o pojemnosci 80 Gb i chcialbym je polaczyc tak by razem miec 160 Gb … to zdejmuje obudowe , wsadzam obydwa dyski , podlaczam tasmy i wsadzam kable od zasilacza … ok

Niby wszystko jest git ale gdy wlaczam kompa na starcie pokazuje mi ze nie moze czegos znalezc … szuka szuka i nic … odrazu pomyslalem ze to chodzic moze o dysk tawrdy wiec odlaczylem z 1 kabel z zasilaniem … i w ten dziala … tyle ze 1 a chce by byly 2 …

Wiec mam tu pytanie czy da sie sprawic by dzialaly razem ?? … :?

Dzieki …

Jak masz zworki ustawione :?:

Jakbyś nie wiedział to należy ustawić jednym z dysków należy ustawić master a w drugim slave

No wlasnie … nie znam sie na tym … wiem jak one wyladaja lecz widze ich wiecej niz jedna na mojej plycie wiec naprawde nie wiem o jakie konkretnie chodzi … :? lecz mam plyte firmy Asrock … moze to w czyms pomoze … :?

A mozesz powiedziec jak to zrobic :shock: … bylbym ci bardzo wdzieczny …

Zworki są z tyłu dysku twardego

jesli to dyski ata, to stary jako master MA, na koncu tasmy i nowy, jako slave SL na srodku - zworki mozna w obu ustawic na cable select CS lub odpowiednio do podlaczenia,

jesli to ata i sata, to w biosie ustawiasz, z ktorego ma sie komp bootowac + stery sata do plyty glownej,

jesli to dwa sata, to w biosie wskazujesz mastera,

Ustaw zworki na dyskach twardych tak by jeden byl jako master a drugi jako slave zazwyczaj masz opisane na naklejce na dysku gdzie i jak ma byc ustawiona zworka. Popatrz dobrze a napewno znajdziesz

to proste jedną zworkę zostaw tak jak jest a w drugim dysku wyciągnij zworkę i wstaw w miejsce gdzie pisze slave albo prościej na obudowie dysku powinna być instrukcja gdzie są poszczególne kanały master/slave

Naprawde jak dla mnie poslugujecie sie zbyt informatycznym jezykiem …

Chce zrobic tak by majac Windowsa na 2 dyskach móc wybrac na ktorego chce sie zalogowac … da sie tak ?? :?

tam, gdzie wkladasz tasme, tam masz zworki :

seagate-jumpers.gif

stary ustawiasz na MA, nowy na SL i podlaczasz j/w pisano,

Ikarus

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. Wykaż też starania w tym względzie w koplejnych postach.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.