2 k. graficzne w pc

To iz mozna podpiac 2 karty graficze gdzies slyszalem. Ale chodzi mi konkrety… mam radka 9550 i gf 2 mx 400 w szufladzie,

chcialbym aby obie kart dzialaly razem i zebym uzyskal dzieki temu wieksza moc grafiki. Tylko nasuwaja mi sie pytania:

-czy trzeba miec odpowiednia do tego plyte gl.

-czy obie karty moga dzialac ze soba ?? w koncu jest to inny model karty, “inna era” kart graficznych…

-czy wogole sie to oplaca ??

-i jak jest mozliwosc to jak sie do tego zabrac ??

Na początku myślałem, że sobie jaja robisz :smiley: :smiley: LOL No ale tak chyba faktycznie kiepsko się oriętujesz w tych klockach. Żeby były 2 grafy muszą być to te same GPU PCI-E przystosowane do łączenia oraz specjalna płyta główna. Technologia Nvidii nazywa się SLI a od ATI CrossFire :slight_smile:

hehe to coz… przynajmniej ubawu wam dostarczylem tym tematem :smiley:

pozdro&narx

laik :slight_smile:

Musisz mieć specjalną płytę z dwoma gniazdami PCI-E

dwie takie same karty graficzne

mocny zasilacz

dużo ramu,nikt łącząc dwie karty graficzne nikt nie ma zamiaru grać w Quake 1,tylko w gry takie jak Call of Duty 2,Fear,a one do dobrego działania wymagają conajmiej 1 GB ram

Dobre chłodzenie kompa

może być jedna słabsza na zwykłe PCI podobno, tak czytałem w różnych gazetach ale jak masz dwie na PCI-E (tak jak ty) albo dwie na AGP to musi być specjalny mainboard

HarryPotter o tak mobo z 2xagp powodzenia :mrgreen: :mrgreen:

nie rozumiem, pisz po polsku

Gdzie kupisz młytę główną z dwoma AGP ??

Pisze czy widziałeś płytę główną która ma dwa porty AGP i jest przystosowana do pracy z dwoma kartami grafiki AGP.

A tak na marginesie - zanim coś napiszesz poczytaj, bo piszesz w większości postów takie bzdury, że aż nie można tego czytać - powinni Ci zakazać pisać.

Weż sobie do serca zasadę nie wiem nie piszę.

dla nvidi–> mobo z SLI plus 2x tasama karta graficzna

dla ati–> plyta z obsluga crossfire + karta matka z crossfire + karta z takim samym gpu lub slabszym ale sa ograniczenia co do modeli :wink:

HarryPotter : LOL ! Nie czytaj tego skąd tego się dowiedziałeś

raczej z dwoma AGP nie będzie przy AGP jak nie ma PCI-E to tylko zwykłe PCI, co wiąże się z mniejszą wydajnością

sa plytki z agp i pci-e ;]

Juniorek są też czekoladowe ciasteczka i samochody których v max to 40km/h ale co to wnosi do tematu który zresztą jest odgrzebany…