2 karty graf. Jedna usuwa sterowniki drugiej

Witam,

W PC posiadam 2 karty graficzne NVIDIA - Geforce gtx 650 ti boost oraz Quadro nvs 290. Pracuję na 2 monitorach. Quadro jest podłączona do drugiego ekranu - starszego, pomocniczego.

Sedno sprawy: Aktualizacja Geforce odinstalowuje sterowniki Quadro. Z drugiej strony, instalacja sterowników Quadro przywraca stare sterowniki Geforce (nadpisuje najnowsze) - stare sterowniki, czyli takie z przed pół roku.

Pobierałem sterowniki przez Nvidia geforce experience. Spróbowałem, więc inaczej, lecz całkowite usunięcie sterowników nie pomaga. Pobieranie sterowników ze strony producenta nic nie zmienia. 

Szukane rozwiązanie: Quadro jest bardzo stare, ale chcę je zachować. Mogę też podłączyć 2 monitory do Geforce, ale szukam innego rozwiązania (poza tym drugi port do karty Geforce jest niestandardowy. Nie posiadam takiej przejściówki.) Jak umożliwić zainstalowanie 2 aktualnych sterowników?

Odinstaluj sterowniki do obu kart, następnie zainstaluj “na czysto” sterowniki quadro i geforce (odznacz Geforce Experience bo ten programik bardzo agresywnie działa względem kart nie-geforce).

Powinno działać, a jeśli nie zadziała to polecam szukać odpowiedniej przejściówki (w większości przypadków zmieścisz się w granicy 10-15 zł za przejściówkę analogową z DVI-I, lub 30-45 zł za jakąkolwiek przejściówkę cyfrową).

2 sterowniki naraz ? Ciekawe ?

Spróbuj zainstalować obie karty bez użycia instalatorów, tylko ręcznie w menedżerze urządzeń dla każdego z urządzeń zainstaluj sterownik wskazując folder z odpowiednimi sterownikami (wypakowanymi)

Co w tym ciekawego? normalna konfiguracja na 2 karty… mam podobną i wcale się ze sobą nie gryzą, a potrzeba było zainstalować oba, żeby wyświetlacze działały prawidłowo. U mnie akurat config na 3 monitory z kartami GF 8800 i 450.

Wystarczyło nie pozwolić na instalację GF experience i wszystko hula.

Do jakich to folderów instalują się sterowniki ?