2 karty graficzne a używana tylko jedna

Witam, jak wejdę w 'device manager’i ‘display adapters’ mam pokazane 2 kary graficzne. Intel HD graphics 3000 i drugą NVIDIA NVS 4200M. Mam wrażenie że pomimo mam zainstalowany sterownik do tej karty to pomimo tego ona nie jest wgl używana. Gram w gierkę i mam mało FPSów. I zrobiłem takie małe dochodzenie.

 

Klikając w ustawieniach i wyłączając intela i uruchamiając ponownie wywaliło mi ekran 800x600 pomimo że nvidii nie wyłaczałem. Klikam PPM, wchodzę w rozdzielczość i ustawienia zaawansowane i pokazuje mi że nie mam adaptera graficznego. Wchodzę więc ponownie w devices a potem w graficzne karty i jest rak jak ustawilem, intel wyłączony a nvidia działa, a komputer mimo to jej nie używa. Dla pewności wyłączyłem rowniez nvidię, potem włączyłem i uruchomiłem ponownie. Karta jest włączona ale nie jest używana po mimo że to jedyna włączona.

 

Drugie dochodzenie to takie że w ustawieniach nviidii ‘control panel’ ustawilem że jako ‘preferred graphic card’ ma być tylko intel. Po tym jak już wszystkie karty ponownie włączyłem. Odpaliłem grę, mało FPSów. Potem ustawiłem że preferowana to tylko nvidia. I tyle samo FPSów.

 

Wiem że ta karta nie jest najmocniejszą, ale przypuszczam że powinna być lepsza niż intel hp graphics 3000. Komputer ma ją zainstalowaną, ma sterownik, jest włączona a mimo to jej nie używa. Znalazłem na necie aby sprawdzić która karta graficzna jest uzywana trzeba właśnie wejść w ppm rozdzielczość ekranu a potem ustawienia zaawansowane, i się pokaże ta karta która jest używana. W każdym z wyżej wymienionych wypadków nigdy mi się nie pokazało nic o nvidii. 

Prawy klik na ikonie gry i tam powinna być opcja wyboru, którą kartę graficzną ma system używać do danej aplikacji.

Nvidia NVS 4200M to karta graficzna certyfikowana tylko do aplikacji biznesowych, a jej wydajność w grach jest praktycznie taka sama jak Intel HD 3000. Seria kart NVS ma wsparcie dla wielu monitorów oraz certyfikaty MS Office, Hummingbird Exceed, Lotus Notes, itp. Nie posiada ona certyfikatu ani jednej gry komputerowej. Jeśli chcesz grać musisz znaleźć sprzęt wyposażony w kartę Nvidia GeForce bo to jest seria wspierana przez gry.