2 karty graficzne czy jedna lepsza

Witam. Od razu napiszę że nie jestem informatykiem, i nie jestem obcykany w informatycznych skrótach.

 

Posiadam obecnie Gygabyte Radeon HD6850 i np grając w Planetside2 niby idzie płynnie ale momentami jakby ta grafika szybciej szła na medium lub low, choć jak dam na high to pare sec musze poczekać - podałem to za przykład. Obecnie kupiłem lepszy monitor równierz i głównie też pracy w grafikach oraz filmach (photoshop, blender, krita), zaznaczę od razu że nie pracuje jeśli chodzi o 3D zaawansowanie bo to tylko bardziej na potrzeby szkoły i dobrych elementów nie do projekcji filmów, a jeśli chodzi o obróbke filmów, to z nagrań kamer/aparatu, więc nie potrzebuje pełen wypas karte za ileś naście tyś.

Posiadam płytę główną ASRock 880G Extreme. Porcesor AMD Phenom II X4 955 Szkoda mi pozbywać się całości kompa wolę zmienić kartę graficzną, albo dokupić 2 choć nie znajdę już takiej drugiej samej a nie wiem czy mogę mieć z innej firmy i połączyć je. Przydała by mi się wasza porada.

Z góry dziękuję za cierpliwą, rzetelną i szczegułową odpowiedź.

Lepiej kup jedną mocniejszą. Nie podałeś budżetu, więc nie mogę więcej doradzić.