2 karty graficzne w 1 komputerze - czy warto instalować?


(Leonxel) #1

Witam.

Mam już 1 kartę w całkiem nowym sprzęcie. Teraz moje pytanie brzmi: czy dodając do płyty głównej 2 kartę starszą Radeon 9100 64 MB (64bit) PCI-E (nie mam AGP lecz PCI-E) to uzyskam choć trochę podobne wyniki do karty np. [http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__k ... it_PCI_E_/](http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p katalog_produktow/id_gl 9/id_produktu 2047/ Karty_Graficzne_Galaxy_GeForce_8600GT_256MB_DDR3_128_bit_PCI_E_/) ?

W zasadzie to wiem tylko że można na mojej płycie wpiąć 2 karty. Zasilacz i tak trzeba pod nie zmienić. Tylko czy nie będą się przegrzewać? 1 chłodzenie na 1 kartę GeForce 7300 Gt chyba uniemożliwi mi wpięcie Radeona? Pytam z ciekawości gdyż zamierzam poeksperymentować ze swoim komputerem ale za wszelką cenę chcę to zrobić bezpiecznie.


(Bionicman) #2

Aby karty graficzne połączyć w tryb SLI(nVidia) bądź CrossFire(ATI) potrzebne są dwie identyczne karty oraz płyta główną wspierającą taką technologię.


(Leonxel) #3

Aha. Teraz rozumiem potrzebuję kartę z chipsetem nVidia. Karty graficzne łączy się mostkiem SLI, a gdzie zakupić taki mostek?


(Bionicman) #4

Dostajesz go wraz z płytą główną jeśli posiada ona obsługę SLI.

Nie obsługuje ani SLI ani CrossFire.


(system) #5

Identyczne nie tylko ten sam GPU,prducent,taktowania,versja biosu,nawet ilosc pamieci niemusi byc takasama.


(Draakus) #6

po pierwsze twój całkiem nowy sprzęt to całkiem niezła kupa nie powiem czego - bez obrazy.

żeby móc wykorzystywac moc 2 kart graficznych musisz mieć płytę główną z obsługą technologi SLI - tylko karty graf. z procesorami nvidii lub CrossFire - tylko karty z procesorami AMD/ATI. Nie można polączyć w wspólnej pracy jednej karty z nvidii z druga ati, tak jak planujesz.

to znaczy, że nie wiesz nic o swojej płycie, nie możesz.

Ponadto do SLI czy CrossFire musisz mieć dobry procesor (celeron do takich nigdy nie będzie należał) i zasilacz (obecny jest zdecydowanie za słaby).

Podsumowując nie na wszystkie twoje pytania - niestety.


(Socket4) #7

poza tym przy połączeniu dwóch kart przydał by się porządny zasilacz :slight_smile:


(Michal Kolatek) #8

Można, np kartę na pci-e 1x, ale cf czy, sli nie będzie.

9100 na pci-e nie istnieje.

przy jednej grozi wybuchem. Zmień tego syfa na Amacroxa AX450, jak chcesz by komp był bezpieczny.