2 komp - róznica w poborze prądu

Mam starego kompa pod biórkiem i tak się zastanawiam…

jakbym kupił jakiś dysk z 4 gb zainstalował win 98 i miałbym takiego kompa do neta duronka 750, 64 ramu i sl-kav75 i zasiłka 230W a że na nowym żadko gram to by sobie stał i od czasu do czasu by działa a jak zostawiam kompa i ściągam muze do zostawiałbym starego bo mało prądu dże…

nie wiem czy to dobry pomysł bo ostatnio mi rachunki za prąd przychodzą po 350-400 zł i troche rodzice mi schizują i czy jest jakaś duża różnica w zużyciu prądu ? opłaci mi się zmonotwać tego starego kompa ? tyle że za każdym razem musiałbym zmieniąc kabel od monitora tzn przepiań z nowego na stary komputer i to samo z wtyczka od neta :slight_smile:

http://img288.imageshack.us/my.php?imag … 268sx8.jpg

Czy ja wiem czy się opłaca? Hmmm…jesli mało bys korzystał raczej z tego nowego to tak się opłaca, ale jeśli oba były by odpalone no to raczej nie bo efekt będzie odwrotny do zamierzonego ;]

Policzmy zużcie energii za każde 100W/24godz/30dni/0,45zł/kWh, co daje 32,4zł miesięcznie !

Przy opłatach 350-400zł zużycie ciągłe powinno wynosic u Ciebie 1100-1400W :o ??

Pytanie - masz w domu serwerownie albo jakąś inną fabryczkę :wink:

Typowe zużycie przez “dzisiejszy” komp + monitor to około 200W,

czyli miesięcznie dałoby to około 65zł, przy pracy non-stop przez 24godz/30dni.

Używajc starszego kompa - typowo zużywają one około 80W,

a niektóre typy - tak jak u mnie zmierzony desktop Fujitsu-Siemens

z PIII 1000 zużywa 30W - jest o co się bić bo wtedy schodzisz

poniżej 10zł za miesiąc :spoko:

hm…

nie mam serwerowni, normalny dom ;d

to musze kupic jakiś dysk z 4 gb i zrealizować swój plan :slight_smile: dzieki za obliczenia gina

U mnie za 4 miesiące przychodzi rachunek 700-900 zł ale w moim domu są 2 lodówki , bojler , komputer , 3 telewizory , 2 pralki.odkurzacz , no i wiadmo że światło :stuck_out_tongue: .

To nie możliwe, że przez komp płacisz tak duże rachunki!! Kiedyś moi starzy wyjechali na 2 miesiące i po tych 2 miesiącach trzeba było zapłacić 130zł (w domu byłem sam z bratem) a teraz normalnie płace średnio 180zł !!

P.S. Może ktoś się podpioł pod twoją linie i jedzie na twój koszt?!

a jak to sprawdze w bloku… ?

hmm… ja im to cały czas powtarzam ale im nie przegada, jedyne co jest nowe w domu to komp i idzie że on tyle żre, zreszta mnie z mojcem na wakacjach w domu nie było to rachunki były ok. 200 zł…

i tak się właśnie zastanawiam co zorbić żeby się odemnie odczepili

Witam.

Podaj średni czas pracy komputera dziennie. Jaki monitor?

Jak ja mieszkałem w bloku to każdy miał osobny licznik. Powyłanczaj wszystko w domu i włącz tylko np. czajnik elek. i pokaż starszemu jak szybko lecą kilowaty potem włącz tylko komputer i porównaj prędkość tego koła co się tam kręci z prędkością podczas włączonego czajnika. Kiedyś u mnie w domu zrobiliśmy sobie z kumplami salon gier. Miałem w domu chyba z 5 komputerów i postanowiłem policzyć ile one ciągną na godzinę, spytałem się elektryka ile kosztuje 1 kWh i po wszystkich obliczeniach wyszło, że jeden komputer ciągnie 0,09 zł na godzinę. Zaś mój kumpel płaci, co miesiąc 45zł za serwer (oczywiście bez monitora) czyli 24h * 31dni = 744h. 45zł/744 = ok. 0,06 zł. Wątpię żeby twój nowy komputer ciągnął więcej niż 10gr na godzinę.

ja mam u Siebie sieć LAN w domciu.Są 4 kompy z czego jeden to server na openBSD i tam jest procek 433 i 128 ram wiec on nie zre duzo pradu i jak zawsze cos na noc zostawiam to daje zeby mi sie na OPEN BSD sćiągało.Ale jak wszystkie kompy naraz chodza w domu to żrą troszeczke prądu:P

dziennie 7-9 h i czasami na nocke ale wtedy chodzi z 3 dni po 24 h

Witam.

Założmy, że ma pan:

monitor 19cali- 100wat,

komputer- 450wat (max moc zasilacza)

0.45zł/kWh(GINA),

8 godzin- dzienny czas pracy komputera, to

(100+450)*0,001*8*30*0,45= 59,4 zł, czyli ok. 60zł.

Wymienione przeze mnie moce to moce max. (chwilowe wartości szczytowe).

Pomnóżmy to przez 2/3. Otrzymamy 40zł. Moim zdaniem pana “zestaw” będzie kosztował 20-40zł w zależności od wykorzystania.

Pozd

Hmm Pyra coś dużo tego prądu Ci “chla” ten Twój PC :smiley: 250zł miesięcznie więcej… :smiley: NoNo nie żałujesz sobie :smiley: Kup sobie ten Dysk… wycisz starego PC(żeby nie szuuumiał w nocy) i spokojnie na Noc go zostawiaj…

Drogo Cie to nie wyniesie :]