2 komputery 1 drukarka

Witam. Problem jak w temacie wyżej. Posiadam dwa komputery i jedną drukarkę chciałbym jakoś to skonfigurować żeby można było drukować z oby dwóch komputerów. Posiadam stałe złącze internetowe, komputery połączone są przez Router. Nie robiłem tego nigdy, więc proszę o pomoc

kliknij prawym klawiszem w ikonę drukarki znajdź udostępnianie i zaznacz udostępniaj w sieci

na drugim kompie zainstaluj drukarkę ale w procesie instalacji wybierz nie drukarkę lokalną tylko sieciową. pojawi się okienko w którym można przeglądać sieć. Odnajdź drugi komputer z drukarką i wskaż drukarkę. instalacja sterowników jest automatyczna.

Dziękuje bardzo tylko jest jeden problem. Nie mogę znaleźć swojej płytki ze sterownikami. Wiem, że można je ściągnąć ze strony ww.hp.pl tylko, że jest tam napisane “… Bez obsługi sieci”. Czy pomimo tego będzie mi działała drukarka? Jeżeli nie, to poproszę o jakiś link gdzie mogę odpowiedni sterownik ściągnąć bo na stronie producenta i innych nie mogę znaleźć odpowiedniego.

będą na 99,9 procent działały sterowniki z kompa gdzie jest drukarka( ten drugi sam pobierze) !!

z tą obsługą sieci to raczej inny temat niż udostępnianie przez sieć !!

pewnie chodzi o kartę sieciową do tej drukarki === wtedy nie trzeba komputera do obsługi :smiley: