2 komputery, 1 dysk ale uruchamia tylko windowsa 7 na jednym

dzisiaj kupiłem ostatnią cześc do komputera i teraz mam 2 kompy, tylko jest mały problem bo mam jeden dysk twardy i jak podłanczam twardziela do nowego komutera to windows sie ładuje do połowy a póżniej resetuje! i tak w kółko. na pierwszym komputerze wszystko działa bez zarzutów. co może by przyczyną?

Na tym dysku masz zainstalowany system? Jeśli tak to będzie się uruchamiał tylko na tym komputerze na którym był instalowany i nie może być inaczej.

Problem może leżeć w dwóch miejscach:

  1. System może być w wersji OEM (jeden komp. i NIE PRZENIESIESZ)

  2. MBR nie jest zainstalowany na dysku przenoszonym i/lub na drugim kompie nie ma systemu (przez co nie może wykryć systemu “twardomobilnego”)

Do uruchamiania na każdym kompie musisz zrobić LiveCD, z powodów podanych wyżej.

Po prostu sterowniki podzespołów z jednego komputera na którym instalowany był Windows nie są zgodne z podzespołami 2 PC. Podam przykład z własnego życia:

Dysk który był podłączony do płyty GA-G33M-DS2R z zainstalowanym Win 7 wywalał BSOD’a z płytką P31-DS3L, mimo że reszta podzespołów była przełożona z tamtej płyty…

Nic z tym nie zrobisz…

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Licencje licencjami a system się nie uruchamia tylko z powodu braku sterowników IDE/SATA od drugiej płyty głównej. Pozostaje wgrać brakujące sterowniki bądź przez naprawę systemu instalatorem bądź pobierając i instalując na działającym by ruszyły na niedziałającym. Czasem w takich sytuacjach pomagało przestawienie sterownika dysków na standardowy kontroler IDE. Wszystko zależy od tego jakie masz chipsety na swoich płytach głównych.

dzięki wielkie za informacjie. w takim razie wchodzi że czeba dać naprawę windowsa bo drugi komputer i tak jest na sprzedaż. tylko nie wykasuje mi danych z partycji C? dopiero w niedzielę będe miał czas wiec sie tym zajmę. pozdrawiam