2 komputery i 1 monitor

Witam,

 

Czy jest jakieś oprogramowanie dla monitorów LG 27EA63, które pozwoli na podłączenie 2 komputerów do jednego monitora?

 

Mam komputer stacjonarny podłączony przez hdmi do tego monitora, ale chciałbym jednocześnie podłączyć macbooka przez DVI (mam przejściówkę na displayport do maca). Wiem, że są do kupienia specjalne switche, ale czy da radę bez tego? Pracuję głównie na stacjonarce, ale czasami muszę na szybko coś zrobić na macu i tu mam problem, bo nie chcę odpinać hdmi i łączyć przez dvi, chcę by komputer non stop był podłączony przez hdmi z monitorem, puszczam sobie na głośniki muzykę, podłączam przejściówkę do maca i w tym momencie mam na ekranie OS X zamiast Windowsa. Da się tak? W tym momencie mam luźno podłączony kabel dvi (tylko do monitora) bo boję się, że monitor się zniszczy jak podłączę 2 kompy jednocześnie :frowning:

Monitor ma zapewne wejście VGA, DVI i HDMI i masz MacBooka. Jaki jest sens podłączyć laptopa do dużego monitora który podpięty jest do stacjonarki?

Jak chcesz już koniecznie to zrobić to kablem HDMI MacBooka do monitora, kablem DVI/VGA do stacjonarki.

Sygnał będziesz tylko przełączał z analogowego na cyfrowy.

W zasadzie zaryzykowalem i podłączyłem jednocześnie maca i kompa i wszystko chodzi cacy. Na monitorze przełączam tylko skąd ma pobierać sygnal. Jak ustawiam HDMI to mam Windowsa8, jak ustawię DVI to mam OS X.

Co do sensu takiego zabiegu - ja go widzę i to powinno w zasadzie wystarczyć. Napisałem, że czasami korzystam z Maca (programowanie na iOS), a do innych czynności używam Windowsa, nie potrzebuję drugiego monitora do tego.

Skoro ma to sens wg Ciebie to jak najbardziej potrafię chciałbym pomóc.

Nie wiem czy moje rozwiązanie zadowala Ciebie. Być może ktoś jeszcze bardziej zorientowany w temacie niż ja zdoła się wypowiedzieć.