2 komputery na kablu w 1 sieci i rozne pingi

Witam, posiadam 2 komputery podpięte do jednej sieci

Na obu komputerach bardzo często gram w gry wraz z dziewczyna i interesuje mnie fakt, ze na jej ( duzo gorszym komputerze) mam niższy ping o jakieś 20%) Poczałkowo myślałem, ze to wina wirusów jednak format nie pomógł. Zastanawiam się, czy to jest normalne i czy mogę coś z tym zrobić.

edit: od siebie dodam, ze pingi sa i tak stosunkowo niskie i moj internet to 130/30. Chcialbym tylko wiedziec czy moja plyta glowna do gier, za którą dałem prawie 3x wiecej jest gorsza od taniej do biurowego komputera.

Pozdrawiam

Sterowniki do k. siecowej, dziwne dodatki do karty sieciowej (“przyspieszacze” od producenta płyty), długość/jakość kabla. Nie piszesz, czy to pingi do routera, czy do internetu.

Dłuższy kabel mam podłączony do komputera z niższym pingiem. Mówie o pingach do internetu, do routera nie sprawdzalem, bo szczerze mowiac nie wiem jak

ping -t IP_routera

 

I obserwuj.

Po obserwacjach stwierdzam, ze wyniki sa podobne. Przewaznie 1 ms, czasem jakies wychylenia, przewaznie 3-4 ms. 

na obu takie same wychylenia? 3-4ms w sieci lokalnej nie powinny się zdarzać, szczególnie przy tak małej sieci.

miałem kiedyś coś posobnego na Dell Alienware 17 i problem nie został rozwiązany w żaden sposób, żadne aktualizacje i zmiany sterowników czy reinstalacje systemu nie pomogły - laptop został oddany do sklepu.

czyli co byscie mi panowie radzili? z jakiego powodu mialbym oddac na gwarancje? pingi  i tak mam niskie wiec mysle, ze bezpodstawna. Moze problem tkwi w windowsie? Na slabszym mam education a na mocniejszym home ( win 10)

Dobrym pytaniem jest co w ogóle pingujesz. Wchodząc głębiej w analizę to:

 

puść w tym czasie pinga -n 20 (n liczba hm pingów a 20 to ilość) do wp.pl, 8.8.8.8, pl.pool. ntp.org na obydwu komputerach. Następnie porównaj wyniki. Jeżeli odchylenie jest naprawdę znaczące i - dajmy na to - u Ciebie pingi są na poziomie 60 ms, a u Twojej dziewczyny 30 ms, to sprawdziłbym jeszcze Twój komputer pod kątem wirusów i innych śmieci.

 

Zobacz też, czy nie masz dogranych jakiś dodatków od producenta płyty, które mają “poprawiać” jakość. Finalnie, możesz jeszcze ściągnąć jakąkolwiek dystrybucję Linuxa w wersji LIVE, zbootować na obydwu kompach i powtórzyć test.