2 komputery na kablu w 1 sieci i rozne pingi

(M Dybczyk1) #1

Witam, posiadam 2 komputery podpięte do jednej sieci

Na obu komputerach bardzo często gram w gry wraz z dziewczyna i interesuje mnie fakt, ze na jej ( duzo gorszym komputerze) mam niższy ping o jakieś 20%) Poczałkowo myślałem, ze to wina wirusów jednak format nie pomógł. Zastanawiam się, czy to jest normalne i czy mogę coś z tym zrobić.

edit: od siebie dodam, ze pingi sa i tak stosunkowo niskie i moj internet to 130/30. Chcialbym tylko wiedziec czy moja plyta glowna do gier, za którą dałem prawie 3x wiecej jest gorsza od taniej do biurowego komputera.

Pozdrawiam

(bachus) #2

Sterowniki do k. siecowej, dziwne dodatki do karty sieciowej (“przyspieszacze” od producenta płyty), długość/jakość kabla. Nie piszesz, czy to pingi do routera, czy do internetu.

(M Dybczyk1) #3

Dłuższy kabel mam podłączony do komputera z niższym pingiem. Mówie o pingach do internetu, do routera nie sprawdzalem, bo szczerze mowiac nie wiem jak

(bachus) #4

ping -t IP_routera

I obserwuj.

(M Dybczyk1) #5

Po obserwacjach stwierdzam, ze wyniki sa podobne. Przewaznie 1 ms, czasem jakies wychylenia, przewaznie 3-4 ms. 

(bachus) #6

na obu takie same wychylenia? 3-4ms w sieci lokalnej nie powinny się zdarzać, szczególnie przy tak małej sieci.

(dr.boczek) #7

miałem kiedyś coś posobnego na Dell Alienware 17 i problem nie został rozwiązany w żaden sposób, żadne aktualizacje i zmiany sterowników czy reinstalacje systemu nie pomogły - laptop został oddany do sklepu.

(M Dybczyk1) #8

czyli co byscie mi panowie radzili? z jakiego powodu mialbym oddac na gwarancje? pingi  i tak mam niskie wiec mysle, ze bezpodstawna. Moze problem tkwi w windowsie? Na slabszym mam education a na mocniejszym home ( win 10)

(kchteam) #9

Dobrym pytaniem jest co w ogóle pingujesz. Wchodząc głębiej w analizę to:

puść w tym czasie pinga -n 20 (n liczba hm pingów a 20 to ilość) do wp.pl, 8.8.8.8, pl.pool. ntp.org na obydwu komputerach. Następnie porównaj wyniki. Jeżeli odchylenie jest naprawdę znaczące i - dajmy na to - u Ciebie pingi są na poziomie 60 ms, a u Twojej dziewczyny 30 ms, to sprawdziłbym jeszcze Twój komputer pod kątem wirusów i innych śmieci.

Zobacz też, czy nie masz dogranych jakiś dodatków od producenta płyty, które mają “poprawiać” jakość. Finalnie, możesz jeszcze ściągnąć jakąkolwiek dystrybucję Linuxa w wersji LIVE, zbootować na obydwu kompach i powtórzyć test.