2 kompy, jedno IP do mac karty - ktos wie?

pewnie temat polaczenia dwoch komputerow w siec pojawial sie milion razy ale…nie znalazlem w archiwum tego przypadku…

mianowicie.

mam w domu dwa komputery. jeden z nich pracujacy na win xp pro, jest podlaczony do sieci osiedlowej z dostepem do interetu. Provider dal nam karty sieciowe i przypisal adres IP do adresu mac karty.

chcialbym pod to jedno IP podlaczyc drugi komputer lecz…nie wiem jak to zrobic aby provider sie nie zorientowal.

propozycje jakie slyszalem (lecz nikt nie zagfwarantowal czy to bedzie chodzc) byly dwie:

  1. drugi komuter wyposazyc w karte sieciowa, polaczyc skretka, udostepnic zasoby wraz z laczem drugiemu kompowi, drugi komp - nieudostepnic zasobow i wogole zrobuic go niewidocznym.

  2. kupic router. zadzwonic do providera ze zmieio sie sprzset i podac zamiast adresu mac karty adres mac router, podlaczyc kompy do routera i bedzie chodzic a provider nic nie zobaczy.

gdzie tu jest prawda i jak to dokladnie zrobic?? jesli jest to mozliwe to wolalbym ten drugi sposb zeby pierwszy komp mozna bylo wylaczac.

Jeżeli provider udostepnia połączenie z netem an mac adres karty to nie jesteś w stanie nic zrobić, jeżeli podłaczysz router to usługodawca i tak go zobaczy zamiast karty, na tym samym ip 2 kompy równoczesnie nigdy nie bedą miały połączenia z netem gdyż system wykryje konflikt adresów i natychmiast zerwie połączenie na jednym z kompów , jedynym wyjsciem i legalnym jest dogadać sie z usługodawcą może podłączy drugiego kompa i nie będziesz płacił dodatkowego abonam ę tu , u mnie jest dwóch prowiderów i jeden z nich już przy o b cji 160Kb/s (59zł) podłancza drugie łącze bez podniesienia abonam ę tu .

nie da rady sie dogadac z nim…

to jedna wielka kpina, na umowie bylo napisane ze transfer bedzie do 512 a nigdy nie przekroczyl 128, tlumacza sie tm ze oni moga zagwarantowac tylko transfer wewnatrz sieci…moze to i prawda ale…place 50 zl i jak narazie nie moge liczyc na jaka kolwiek konkurencje:(

choiaz slyszalem ze ktos u mnie na osiedlu podzielil to lacze…tylko nie wiem kot i nie wiem jak to zrobil wiec moze jednak jest jakis sposob???

Te 512 to jest prędkość gwarantowana do routera firmy a poza nią nikt ci ni nie gwarantuje szybcie bo na to wpływają różne czynniki itp

sklonuj mac-address karty sieciowej na drugiego kompa, tyle ze bedziesz mial problem z uslugami (np GG nie bedzie jednoczesnie dzialac na obu komputerach)

Kup ruter klonujacy maca karty !

Ustaw w nim zeby udawal maca karty twojego glownego kompa ( tego do ktorego podlaczony jest net jak dziala ) wtyczke wtyknij :slight_smile: do portu wan. Ze standardowych wyjsc rutera podepnij sie do dwuch kompow i wszystko bedzie smigalo jak nalezy.

druga opcja jest taka ze mozesz wlozyc 2 karty sieciowe do jednego kompa i udostepnic polaczenie. Tyle ze jeden komp bedzie musial byc zawsze wlaczony zeby w drugim mogl dzialac net

Pozdrawiam !!